Ознака: батинци
Сервиси 24.11.22 | 09:08

Скопско Батинци без вода

Поради дефект на приклучна цевка, без вода денеска од 09:00 часот се корисниците во скопско Батинци. Водоснабдувањето ќе биде прекинато до санација на дефектот, информира...

Македонија 13.06.22 | 14:42

Арсовски: Параполицијата на СДСМ и нивниот миленик Никоб ги доживува своите мафијашки ѕвездени моменти

Параполицијата на СДСМ и нивниот миленик, агенцијата за обезбедување НИКОБ, ги доживува своите мафијашки ѕвездени моменти, пред да се случи некое најтешко кривично...

Црна хроника 25.02.22 | 19:49

На двајцата момци од Батинци ќе му се суди за обид за убиство за нападот на бензиската пумпа

СВР Скопје поднесе кривични пријави против М.Џ.(22) и С.Н.(30), двајцата од село Батинци, скопско, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „убиство во...

Црна хроника 19.02.22 | 22:40

Смачкан автомобил: Тешка сообраќајка во Батинци

Автобус и автомобил се судрија доцна вечерва на влезот од село Батинци, скопско, јавува репортерот на ТВ21. Според првичните информации предизвиката е само материјална...

Црна хроника 16.12.21 | 23:17

Видео од кобната сообраќајка во Батинци

Како што соопштуваат од МВР, несреќата во СВР Скопје била пријавена околу 20.05 часот. Во СВР Скопје било пријавено дека во с.Батинци, скопско, се случила сообраќајна несреќа...

Црна хроника 16.12.21 | 12:21

Полициски детали за несреќата во која загина 49-годишник

Возач загина, додека другиот помина со лесни повреди, во тешкиот судир кој се случи вчеравечер во скопско Батинци. Како што соопштуваат од МВР, несреќата во СВР Скопје...

Црна хроника 08.08.21 | 18:40

Фрлена експлозивна направа во куќа во Батинци

На 08.08.2021 во 03.34 часот во СВР Скопје, С.С.(40) од с.Батинци, скопско, пријавил дека во 03.10 часот две лица фрлиле експлозивна направа во неговиот двор од куќа во с.Батици, која...

Црна хроника 10.06.21 | 11:09

Се обидел да претекне на полна лента: Детали за сообраќајката во која загинаа две лица и прицедениот 25-годишник од Батинци

Изречени мерки на претпазливост против осмоничен 25-годишен жител на село Батинци, кој учествувал во сообраќајната несреќа на на улица „Борис Трајковски“, во која животот...

Црна хроника 23.03.21 | 12:07

Момци од Батинци лудувале во ек на полициски час, тешко се повредени откако излетале од пат во Автокоманда

Вчера во 01.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ биле донесени С.Б.(37), Ј.К.(32) и Џ.С.(32), сите од с.Батинци, скопско, кои по кажување...

Црна хроника 12.12.20 | 16:54

Се судриле, па ја натепал возачката од другата кола

Триесет и тригодишна жителка на селото Батинци вчераутро пријавила дека околу 10.15 часот во близина на маркет во селото ја нападнал Р.З. од селото Елово. Претходно М.И....

Црна хроника 20.08.20 | 17:37

Пронајдени 70 мигранти кај 22-годишник од с.Батинци

Регионалниот центар за гранични работи Југ поднесе кривична пријава против Е.С.(22) од с.Батинци, Скопско, и уште едно лице, поради постоење основи на сомнение за сторено...

Црна хроника 05.07.20 | 12:24

Пукање и пресметка со ножеви во скопско Батинци: Едно лице убиено, тројца повредени

Во двор на угостителски објект во село Батинци вчеравечер дошло до расправија, а потоа и пукање и пресметка со ножеви. Притоа едно лице е убиено, тројца се повреди, а...

Црна хроника 08.11.19 | 10:43

Алфите апсеа во Студеничани и Батинци

Во средата, во 7.40 часот, пoлициски службеници од единица „Алфа“ во Скопје ги лишиле од слобода Ј.Д.(25) од село Студеничани, скопско, поради постоење основи на сомнение...

Црна хроника 30.08.19 | 22:16

Што се случува во Батинци: Во селото се крие бегалец, криминална група или многу дрога?

Полициски патроли, паркирани возила и полиција, ваква слика синоќа затекна екипата на Алфа на влезот од селото Батинци, на неколку километри од центарот на Скопје. Но...

Црна хроника 20.08.19 | 17:40

Момче од Батинци претепано од тројца соселани

Синоќа во СВР Скопје било пријавено дека во с. Батинци, скопско, Н.С. (27), Д.Ф. (26) и Е.Д. (23), сите од с. Батинци, физички го нападнале А.Е. (25) од с. Батинци. Сочинети записници...

Црна хроника 22.03.19 | 15:48

Пукање ноќеска во Батинци, едно лице завршило во станица

Нoќеска околу 04 часот во СВР Скопје, С.Н. (27) од село Батинци, скопско, пријавил дека на излез од село Батинци, додека се движел со патничко возило „Фолксваген голф“, кон...