Ознака: бардовци
Сервиси 30.11.21 | 11:10

Дел од Бардовци е без вода

Прекин на водоснабдувањето денеска од 10:30 часот имаат дел од корисниците во населба Бардовци. ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје информира дека прекин на водоснабдувањето...

Сервиси 09.11.21 | 10:20

Во Бардовци ќе нема вода

Поради дефект на приклучна цевка од 5/4 на ул. „10“ бб во Бардовци, со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од ул. „4“, ул.„10“ и ул.„19“. Како што информираат...

Скопје 26.10.21 | 14:46

„Граѓаните имаа оправдани дилеми“: Центарот за странци нема да се гради во Бардовци, се бара нова локација

Владата на денешната седница донесе одлука за стопирање на изградбата на Прифатниот центар за странци во Бардовци и негово преместување на локација надвор од населено...

Скопје 12.10.21 | 17:50

Зафировски: Создаваме нова иднина – Карпош заслужува да го вратиме во живот

Почитувани пријатели, почитувана кандидидатка за Градоначалник г-ѓа Данела Арсовска, почитувани членови на Извршен комитет, Унија на ветерани, Унија на жени, Унија...

Скопје 12.10.21 | 10:23

Шилегов: Благодарение на мојата работа рипнаа цените на становите во Чаир, Бутел, Бардовци и Злокуќани

Петре Шилегов, во синоќешното гостување на ТВ21 рече дека благодарение на неговата работа со инфраструктурата и услугите, се зголемила вредноста на недвижнините во...

Скопје 29.09.21 | 09:25

И денеска на протест против изградбата на Центарот за странци

Жителите на Бардовци и денеска бараат поддршка во нивната борба против изградбата на Центарот за странци, кој е планиран во најнепосредна близина на нивните куќи и...

Црна хроника 26.09.21 | 16:40

Доктор почина на дежурство во психијатриската болница во Бардовци

На 25.09.2021 во 00:30 часот во Полициската станица Карпош, од Итна медицинска помош било пријавено дека во собата за дежурни лекари во Психијатриска болница Скопје бил пронајден...

Скопје 15.09.21 | 18:23

Протестот стигна и пред Влада: Бардовчани пак побараа СТОП за изградбата на Центарот за странци

Од паркингот на Спортскиот центар „Борис Трајковски“ денеска започна уште еден протест против изградбата на планираниот Прифатен центар за странци кај Бардовци,...

Македонија 01.09.21 | 10:47

Попладне нов протест против центарот за странци: Протестот ќе тргне пред „Борис Трајковски“ ќе заврши пред Влада

Жителите на скопското село Бардовци денес повторно ќе излезат на протест против изградбата на Прифатен центар за странци во близина на нивното населено место. Имено,...

Скопје 18.08.21 | 17:25

Бардовци протестира против изградба на Центар за странци: Работите против волјата на народот

Карпош, и Бардовци е твое дете, Работите против волјата на народот, Бидете со нас денес, да не биде доцна утре, Дислокација на центарот за странци се дел од паролите на...

Скопје 16.08.21 | 11:09

МВР ги објави плановите за новиот Центар за странци кај Бардовци

Прифатниот центар за странци е наменет за привремено задржување на странци во случаи кога се исполнети условите содржани во одредбите на Законот за странци односно...

Македонија 16.08.21 | 10:33

Од „Тврдам дека нема кампови“ до „Ево душа ево тело“ во само три кратки години

Апсолутно уште еднаш потврдувам дека ниту некој побарал, ниту Македонија планира да гради кампови за бегалци или слично. Вака премиерот Зоран Заев зборуваше во јули...

Црна хроника 05.08.21 | 11:43

Пронајден крадецот од Бардовци

 Полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Карпош вчера во 7:30 часот го лишија од слобода М.Ј.(30) од Скопје, со што е расчистено едно кривично дело – тешка...

Скопје 04.08.21 | 19:21

Жителите на Бардовци излегоа на протест – не прифаќаме изградба на било каков Центар за странци

Жителите на село Бардовци денеска излегоа на протест против изградбата на Центар за странци. Тие се против изградба на било каков центар за странци во овој дел. Велат...

Скопје 29.07.21 | 16:21

Жители на Бардовци на блокада против изградбата на мигрантски центар на периферија на населбата

Со блокада на патот што води кон нивното населено место, жители на Бардовци излегоа на протест против изгрдабата на мигантски прифатен центар во непосредна близина...

Скопје 20.07.21 | 15:25

Жителите на Бардовци против изградбата прифатен центар за странци: Највуваат блокада и протести

Не стивнува револтот кај жителите на Бардовци за градењето нов објект „Прифатен центар за странци“ на периферијата на населбата. Случајно дознавме за новиот објект...

Скопје 02.06.21 | 10:57

Бардовци доби водоводна мрежа од околу 1000 метри

Во Бардовци е изведена нова водоводна линија во должина од околу 1000 метри. Од ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје најавуваат дека ќе продолжи инвестицискиот циклус...

Македонија 08.03.21 | 23:05

Тасевски: Гилиптери, ве знаат од Бардовци дека сте во Влада?

Гилиптери, ќе воведете полициски час и во исто време убедувате дека да ти влезат тројца непознати дома за попис е безбедно!!! Ве знаат од Бардовци дека сте во влада?, прашува...

Црна хроника 17.01.21 | 14:14

Ја заклучувала и малтретирала малолетната ќерка: Мајка од Карпош приведена и сместена во „Бардовци“

Полицијата привелa 44-годишна мајка од Скопје за запуштање и малтретирање на својата 16-годишна ќерка. Полициската акција била изведена по добиени сознанија и во присуство...

Македонија 15.10.20 | 12:36

Пациенти од психијатриската болница во Бардовци заразени со Ковид-19

Неколку штитеници на Психијатриската болница-Бардовци во Скопје се позитивни на корона вирусот, објавува Фактор. Според неофицијалните информации, кластерот од неколкумина...