Ознака: банкомати
Свет 24.02.22 | 08:46

Киев во моментов: Гужва во маркетите, се прават залихи, се вадат пари од банкомати „за секој случај“

Руските сили рано утринава истрелаа проектили врз неколку градови во Украина и се истоварија војници на нејзиниот јужен брег, објавија украинските власти и медиуми,...

Свет 30.09.21 | 14:28

Падна „банкомат бандата“ која разнесуваше апарати, формирале и центар за обука

Полицијата во Холандија и Германија уапсила девет члена на банда одговорна за низа грабежи на банкомати во Германија, како и за формирање на центар за обука за кревање...

Црна хроника 03.02.21 | 10:06

Kрадец фатен во акција, сузбиена група Косовци што крадела од банкомати

Полициски службеници од СВР Куманово и Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за насилен криминал на вчера околу 4 часот во трговски центар во Куманово го привеле...

Естрада 02.07.20 | 09:17

Нови детали за апсењето на Романа: Ограбила лихвари, па побегнала во Австралија

Откако босанската пејачка Романа е уапсена во Австралија под сомнение дека со нејзиниот дечко Филип поставивале уреди за снимање на три банкомати во Бризбејн и така...

Економија 12.03.20 | 18:21

Апел до граѓаните од Народна банка: Не одите во банка и не користите готовина, плаќајте со картички и електронски

Народната банка, од денеска во наредниот период следејќи ги утврдените мерки за превенција од ширење на коронавирусот презема конкретни активности за заштита на здравјето...