Ознака: банкомат
Црна хроника 12.07.21 | 17:34

Четири лица влегле во маркет во Аеродром и одзеле банкомат

На 11.07.2021 околу 04.00 часот во Полициска станица Аеродром, В.Н. пријавил дека четири лица со употреба на сила влегле во маркет на подрачјето на Аеродром и одзеле банкомат. Се...

Црна хроника 19.08.20 | 16:24

Со украдена картичка од банкомат извадил 22.000 денари

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Н.П.(35) од Струга, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично...

Црна хроника 24.07.20 | 22:34

Со лажна картичка подигнал повеќе од 2.000 евра

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Пробиштип поднесе кривична пријава против Г.С.(21) од Пробиштип, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично...

Естрада 25.06.20 | 11:39

Српска пејачка уапсена поради кражба од банкомати

Српската пејачка Романа П. и агент за продажба на недвижности Филип М. се сомничат дека за време на месеците март и април поставиле уреди за снимање на три банкомати...

Балкан 09.05.20 | 15:50

Украле банкомат тежок еден тон

Група наоружани и маскирани напаѓачи синоќа украла банкомат на една белградска банка тежок повеќе од еден тон кој бил поставен во Домот на културата во Грачаница, Косово. Според...

Црна хроника 07.02.20 | 11:35

Дваесетгодишник од Делчево со украдена картичка подигал пари од банкомат

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против 20-годишниот Н.И. од Делчево. Во соопштението од полицијата се вели дека...

Црна хроника 02.02.20 | 18:11

Битолчанец во четири часот изутрина „позајмил“ пари од банкомат

На 01.02.2020 околу 04.05 часот во СВР Битола било пријавено дека во банка во близина на Клиничка болница – Битола, на ул.„Партизанска“, едно лице од банкоматот одзело три...

Балкан 09.09.19 | 16:07

Крадец со лаптоп принудил банкомат да исфрла пари и избегал

Сплитската полиција добила повик да собере повеќе од 70.000 куни од банкомат по бизарен грабеж со лаптоп. Крадец успеал да се поврзе со банкомат во Сплит така што го поврзал...

Балкан 09.09.19 | 13:37

Неверојатна сцена во Сплит: Со лаптоп хакирал банкомат, пари летале на сите страни

Скоро 70 000 куни (околу 10 000 евра) кои биле расфрлани по улицата собрала ноќеска полицијата во Сплит откако непознат маж со помот на лаптоп хакирал банкомат во близина...

Балкан 08.09.19 | 16:27

Евра летаа на сите страни, банкомат исфрли илјадници на улица

Хрватските полицајци ноќеска собрала речиси 10.000 евра од улица, по грабеж на банкомат во близина на канцеларијата на Хрватската пошта во Сплит. Како што пренесуваат...

Калеидоскоп 17.05.19 | 20:21

Ако на банкомат забележите вакво нешто ни случајно не ја ставајте картичката и не подигајте пари

Ако на банкомат забележите вакво нешто ни случајно не ја ставајте картичката и не подигајте пари Насловна › Вести › Актуелно › Ако на банкомат забележите вакво нешто...

Балкан 25.02.19 | 13:32

Крадци во Хрватска разнеле банкомат со помош на плинска боца

Разбојници со помош на плинска боца разнеле банкомат во Примоштен, Хрватска, но во овој момент не е познато дали или колку пари биле украдени. Инцидентот се случил во...

Технологија 10.02.19 | 10:38

Програмер нашол маана на банкомат и си повлекол еден милион долари

Незадоволен банкарски програмер ја открива совршената шема за да направи банкомат да исфрла пари безусловно. Звучи како некој филм, но ова е вистина. Кинеските медиуми...

Балкан 21.12.18 | 13:57

Хрватски полицајци фатени во кражба од банкомат

Двајца полицајци отишле на увид на ограбен банкомат во хрватскиот град Пореч на полуостровот Истра, па го искористиле мигот за да украдат од парите кои останале по кражба. Портпаролката...