Ознака: банкомат
Балкан 09.09.19 | 16:07

Крадец со лаптоп принудил банкомат да исфрла пари и избегал

Сплитската полиција добила повик да собере повеќе од 70.000 куни од банкомат по бизарен грабеж со лаптоп. Крадец успеал да се поврзе со банкомат во Сплит така што го поврзал...

Балкан 09.09.19 | 13:37

Неверојатна сцена во Сплит: Со лаптоп хакирал банкомат, пари летале на сите страни

Скоро 70 000 куни (околу 10 000 евра) кои биле расфрлани по улицата собрала ноќеска полицијата во Сплит откако непознат маж со помот на лаптоп хакирал банкомат во близина...

Балкан 08.09.19 | 16:27

Евра летаа на сите страни, банкомат исфрли илјадници на улица

Хрватските полицајци ноќеска собрала речиси 10.000 евра од улица, по грабеж на банкомат во близина на канцеларијата на Хрватската пошта во Сплит. Како што пренесуваат...

Калеидоскоп 17.05.19 | 20:21

Ако на банкомат забележите вакво нешто ни случајно не ја ставајте картичката и не подигајте пари

Ако на банкомат забележите вакво нешто ни случајно не ја ставајте картичката и не подигајте пари Насловна › Вести › Актуелно › Ако на банкомат забележите вакво нешто...

Балкан 25.02.19 | 13:32

Крадци во Хрватска разнеле банкомат со помош на плинска боца

Разбојници со помош на плинска боца разнеле банкомат во Примоштен, Хрватска, но во овој момент не е познато дали или колку пари биле украдени. Инцидентот се случил во...

Технологија 10.02.19 | 10:38

Програмер нашол маана на банкомат и си повлекол еден милион долари

Незадоволен банкарски програмер ја открива совршената шема за да направи банкомат да исфрла пари безусловно. Звучи како некој филм, но ова е вистина. Кинеските медиуми...

Балкан 21.12.18 | 13:57

Хрватски полицајци фатени во кражба од банкомат

Двајца полицајци отишле на увид на ограбен банкомат во хрватскиот град Пореч на полуостровот Истра, па го искористиле мигот за да украдат од парите кои останале по кражба. Портпаролката...