Ознака: бакшиш
Естрада 16.06.21 | 23:55

Теа Таировиќ само за рефрен доби 5000 евра бакшиш

Теа Таировиќ само по три недели откако на јавноста и ја престави песната „Хајде“ почна да заработува благодарение на истата. На приватна прослава само за рефренот...

Естрада 07.02.20 | 21:59

Наум Петрески: За една вечер во Вевчани зедов 12.000 марки бакшиш

Весела „Еден на Еден“ ќе гледаме во недела од 18:30 часот на „Канал 5“ со Наум Петрески. Фолк пејачот на Жаре му откри кој бил неговиот најголем бакшиш во кариерата. Тоа...

Естрада 28.11.19 | 22:53

Овој момент од свадбата сите го пропуштија: Аца Лукас доби бакшиш, но кога ја виде банкнотата…

И Аца Лукас се фати за микрофонот за време на „свадбата на деценијата“. На едно од видеата од свадбата на Вељко и Богдана Ражнатовиќ, се гледа момент кој никој не го...

Музика 21.09.19 | 20:38

За ова што ќе го кажам многумина ќе ме мразат- Дарко Лазиќ откри колкав бакшиш добил

Moжеби многу луѓе ќе ме мразат после оваа емисија, но јас сум само искрен и не се фолирам, вели Дарко Лазиќ во гостувањето во емисијата „Гламур специјал“, каде откри многу...

Естрада 06.05.19 | 20:26

За една песна добил 2.500 евра: Пејачот од бакшиш едвај го држел микрофонот

Не е тајна дека балканските пејачи добиваат огромни бакшиши во дијаспората особено кога пеат пред својата публика. Особено во Западна Европа најмногу се прават пари,...