Ознака: бахреин
Останати спортови 28.03.21 | 19:29

Хамилтон најбрз на отворањето на новата сезона во Формула 1, дебитираше малиот Шумахер

Возачот на Мерцедес Луис Хамилтон победи на првата трка во новата Формула 1 сезона возена вечерва за Големата награда на Бахреин. Второто место му припадна на Макс Верстапен...

Свет 04.12.20 | 23:08

Бахреин е втора земја во светот што издаде дозвола за вакцината на „Фајзер“

Кралството Бахреин е втора земја во светот што издаде дозвола за итна употреба на вакцината против Ковид-19 на компаниите „Фајзер“ и „БиоНТек“. Како што објави државната...

Свет 11.09.20 | 21:57

Трамп објави „мировен договор“ меѓу Бахреин и Израел

Израел и државата од Заливот, Бахреин, постигнаа значаен договор за целосно нормализирање на нивните односи, најави американскиот претседател Доналд Трамп, пренесува БиБиСи. Втората...

Ракомет 14.01.19 | 19:06

Исланд посилен од Бахреин за 18 голови

Во третото коло од Светското ракометно првенство, Исланд ја забележа првата победа откако буквално го прегази Бахреин со 36:18. По поразите од Хрватска и Шпанија, Исланд...