Ознака: багажник
Свет 08.01.22 | 11:46

Си го пикнала синот в багажник зошто бил позитивен на ковид

Мајка е уапсена откако го заклучила својот син во багажникот од автомобилот. Станува збор за учителката Сара Бим од Тексас која го „изолирала“ синот кој бил позитивен...

Црна хроника 07.06.21 | 23:29

Со 142 илјади евра во багажник Македонец се враќал дома од Германија, го фатиле на Прешево

На 72-годишен државјанин на Македонија на граничниот премин Прешево-Табановце трајно му се одземени 148.000 евра, што српските цариниците ги пронајдоа во автомобилот „мерцедес“...

Црна хроника 13.02.19 | 10:46

Koсовец фатен со багажник полн лекови кај Радишани

Вчера попладне во 18.45 часот на клучка Радишани-oбиколница во Скопје полициски службеници запреле патничко возило „опел“ со косовски регистарски ознаки, управувано...

Црна хроника 22.01.19 | 16:51

Драма на Блаце: Во багажникот криел девојка која сакал нелегално да ја внесе во Македонија

Припадници на царинските мобилни тимови спречија обид за нелегален влез во државата на лице без документи за идентификација. На граничниот премин Блаце, за влез во...

Црна хроника 08.01.19 | 10:35

Кумановец се обидел да прошверцува Косовка во багажникот на неговиот „Мерцедес“

Вчера околу 16 часот на Граничниот премин – Долно Блаце, на влез во Р. Македонија, по извршена царинска контрола, во багажниот простор на патничко моторно возило „Mерцедес“...