Ознака: автопат Тетово – Скопје
Црна хроника 02.04.20 | 16:16

За време на полициски час со голема брзина се возела на автопатот Гостивар-Кичево

Одделението за внатрешни работи Гостивар поднесе кривична пријава против П.И.(25) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување...

Црна хроника 06.03.20 | 18:44

Повреден возач кој со автомобил излетал од патот Тетово-Скопје

Дваесет и седумгодишник од тетовска Брвеница е повреден попладнево откако со неговото возило излетал од коловозната лента на автопатот Скопје-Тетово. Околу 17 часот...

Црна хроника 30.01.20 | 10:08

Се преврте камион на автопатот Тетово-Скопје, двајца повредени

Возач и сопатник во камион се повредени откако утринава околу 6:30 часот се превртеле со возилото на автопатот Тетово-Скопје. Поради повредите сопатникот е задржан во...

Црна хроника 19.01.20 | 20:43

19-годишниот Бојан Смилески им подлегна на повредите

Почина 19-годишниот Бојан Смилески, еден од тројцата повредени во сообраќајната несреќа што се случи во четвртокот на стариот пат Тетово-Скопје. Тој им подлегнал на повредите...

Црна хроника 10.01.20 | 13:02

Тројца повредени во судир на автопатот Тетово-Скопје

Три лица се повредени во сообраќајна незгода која се случила утринава околу 4:00 часот на автопатот Тетово-Скопје. Собраќајката се случила на четири километри од Тетово...

Црна хроника 06.09.19 | 15:05

Автомобил се преврте на автопатот Тетово-Скопје, тројца повредени

Tри лица се повредени во сообраќајна несреќа на автопатот Тетово-Скопје, откако од засега непознати причини возачот загубил контрола и возилото се превртело на патот. Како...

Црна хроника 01.08.19 | 11:22

Внимавајте: Автомобил вози во спротивна лента на автопатот Тетово – Скопје

На социјалните мрежи предмалку беше споделено видеото на кое е прикажано бело возило, кое вози во спротивен правец на автопатот Тетово – Скопје кај Желино. Видеото...

Македонија 16.02.19 | 09:52

Автобус лета со над 135 км/час на автопатот Тетово-Скопје

Порталот Tetova1 објави видео од автобусот кој на автопатот Тетово – Скопје се движи со над 135 километри на час. Видеото е направено од автомобил, а возачот се обидува да...

Црна хроника 16.01.19 | 17:04

Тешка сообраќајка на автопатот Тетово-Скопје

Три лица се здобиле со повреди при сообраќајка на автопатот Тетово-Скопје. Вчера во 13:40 часот, после клучка Групчин, патничко возило „Фиат пунто“ со швајцарски регистарски...