Ознака: автопат Миладиновци – Штип
Економија 26.05.20 | 20:45

Уште две нови патарини од Миладиновци до Штип

До крајот на јуни се очекува да приврши тендерската постапка за избор на фирма која ќе ги гради двете нови патарини на новата автопатска делница долга 47 километри. Двете...

Сервиси 07.10.19 | 09:23

Електронско плаќање и на патарината Миладиновци

Патарина на наплатната станица Миладиновци на Коридор 8 од денеска може да се плаќа и по електронски пат со М – картичка. Електронската наплата на таа станица ќе се врши...

Економија 07.07.19 | 19:02

Заев потврди: Ако автопатот е именуван Гоце Делчев, ќе остане Гоце Делчев

Одговарајќи на новинарски прашање дали планира да го преименува автопатот Миладиновци-Свети Николе- Штип со оглед на одлуката на претходната Влада која била и објавена...

Економија 06.07.19 | 16:35

Владата ќе потроши милионска сума за багреми покрај автопатот Миладиновци-Штип

Автопатот Миладиновци – Штип денеска официјално беше пуштен во употреба со церемонија кај Свети Николе во присуство на премиерот Зоран Заев, вицепремиерот за економски...

Економија 06.07.19 | 09:29

По него се вози веќе еден месец: Денеска и официјално ќе биде пуштен во употреба автопатот Миладиновци – Штип

Автопатот Миладиновци – Штип денеска официјално ќе биде пуштен во употреба со церемонија кај Свети Николе во присуство на премиерот Зоран Заев, вицепремиерот за економски...

Економија 05.07.19 | 10:33

Аирлија автопатот Скопје-Штип, лоповите од власта нека се потрудат барем да го одржуваат како што треба

ЈОГА МАЈСТОРИТЕ И ИЗГРАДЕНИОТ АВТОПАТ Да прашам, за тие што веќе го пробале🏎…како е новиот автопат Скопје-Штип🚀? Веќе неколку недели се вози низ него, па да прашам...

Економија 04.07.19 | 19:24

Сепак, викендов ќе се игра чочек на автопатот Миладиновци-Штип

Свечено отворање на автопатот Миладиновци-Свети Николе-Штип, сепак, ќе има. Владата денес поканувајќи ги медиумите за овој настан, соопшти дека свеченоста ќе се одржи...

Економија 12.06.19 | 13:26

480 километри пат нема цела Македонија, а тој се фали дека толку направил

Владата на Зоран Заев на големо се фали како гради патишта, гасовод, градинки, училишта. Не престануваат фалбите како невработеноста се намалила, а животниот стандард...

Економија 05.06.19 | 14:15

Бесплатно од Миладиновци до Штип до Нова Година?

Директорот на Јавното претпријатие за државни патишта, Зоран Китанов, најави дека за 10 дена ќе биде објавен тендер за изградба на две патарини на автопатот Миладиновци-Штип,...

Економија 05.06.19 | 10:12

Алелуја: Новиот автопат Миладиновци-Штип конечно пуштен за сообраќај

Од денеска може да се вози по новиот автопат Миладиновци – Свети Николе – Штип. Од Министерството за транспорт и врски инофрмираат дека е пуштен за сообраќај во двата...

Економија 31.05.19 | 12:55

Возачите нервозни: Ништо од најавата дека автопатот Миладиновци – Штип ќе биде пуштен до крајот на мај

Иако се најавуваше дека до крај на месец мај ќе биде пуштен за сообраќај автопатот Миладиновци – Штип, сепак не се случи тоа. На автопатот сè уште се работи, а возачите...

Економија 28.05.19 | 13:56

Автопатот Миладиновци-Штип ќе биде пуштен во сообраќај оваа седмица

Автопатот Миладиновци-Штип ќе биде пуштен во сообраќај во текот на неделава, најави денеска министерот за транспорт и врски Горан Сугарески. Не би сакал да шпекулирам...

Двоглед 02.05.19 | 13:38

Сугарески: За инает на вмровците, нека пасат овците

Со свечено изведување на првото стадо овци на тазе асфалтот денеска беше пуштен во употреба автопатот Миладиновци – Штип. На отворањето присуствуваше владина делегација...

Економија 06.04.19 | 11:45

Мицкоски: Процентот за незавршениот автопат се исплаќа во еден ресторан во југоисточна Македонија

Речиси нема член на семејството на Мира Дизел кој не е вработен, додека студенти со просек 10,00 едвај скрпуваат први со први во руинирани студентски домови, изјави лидерот...

Економија 02.04.19 | 11:08

Не возете по автопатот Миладиновци-Штип!

Автопатот Миладиновци-Штип, секција Миладиновци-Кадрифаково и Кадрифаково- Миладиновци, не е пуштен за сообраќај, се вршат проверки од безбедносен карактер и возачите...

Сервиси 02.04.19 | 09:01

АМСМ: Возачите да не го користат автопатот Миладиновци-Штип

Автопатот Миладиновци – Штип, секција Миладиновци – Кадрифаково и Кадрифаково – Миладиновци, не е пуштен за сообраќај, се вршат проверки од безбедносен карактер и...

Економија 09.03.19 | 14:59

АМСМ: Автопатот Миладиновци-Штип не е пуштен за сообраќај, возачите да не го користат

Автопатот Миладиновци – Штип, секција Миладиновци – Кадрифаково и Кадрифаково – Миладиновци не е пуштен за сообраќај. На автопатот се вршат проверки од безбедносен...

Калеидоскоп 08.03.19 | 10:32

Со голема брзина со 4 трепкачи возеше во спротивна насока на автопатот Штип-Миладиновци

Завчера беше избегната трагедија на новиот автопат кој го поврзува Штип со автопатот кон Велес и Скопје, преку Миладиновци. Имено возач, со своето возило помина повеќе...