Ознака: автобуска постојка
Црна хроника 20.03.23 | 19:30

Фатен на дело: Среде бел ден, во Центар ѝ бркнал во чантата и ѝ го одзел паричникот

Денеска (20.03.2023) околу 13.10 часот на автобуска постојка на бул.„11 Октомври“, полициски службеници од Одделението за криминалистички работи при ЕВР Центар и Бит Пазар...

Црна хроника 29.01.22 | 23:53

На постојката пред општина Кисела Вода вечерва автомобил удри човек

Околу 23 часот во близина на постојката пред општина Кисела Вода беше удрен човек, објави Телма. Повредениот падна на асфалтот на Булеварот Борис Трајковски, на коловозната...

Скопје 16.09.19 | 13:58

Боки 13 и Кирац на автобуска станица: Свирете ја Затвор, затвор тивко полека

Плакати со „единствената“ заедничка фотографија од Боки 13 и пратеникот Александар Кирацовски се најдоа на неколку автобуски постојки во Скопје. Свирете ја затвор,...

Македонија 15.02.19 | 20:10

Никој не знае каде застануваат автобусите во Охрид

Жителите на селата и приградските населби во Охрид веќе подолго време немаат соодветни услови за чекање автобус. На поголемиот дел од стојалиштата кои се лоцирани...