Ознака: аурелио де лаурентис
Фудбал 11.08.20 | 14:13

Де Лаурентис сака да вклучи казна од 7 милиони евра во новиот договор на Гатузо

Раководството на Наполи е близу до потпишување на нов договор со селекторот на тимот, Џенаро Гатузо, тврди „Газета дела Спорт“. Според изворот, самиот Гатузо не брза...

Фудбал 11.07.19 | 11:39

Де Лаурентис: Го следиме Елмас, но прво мора да продаваме

Италијанксите медиуми неделава веќе објавија дека трансферот на Елиф Елмас во Наполи е завршена работа, а договрената цена за која макдонскиот репрезентативец ќе се...

Фудбал 21.06.19 | 19:11

Де Лаурентис: На Сари му посакувам да не освои ништо

Маурицио Сари вчера беше и официјално промовиран како нов тренер на Јувентус, настан кој предизвика реакции меѓу фановите на Наполи кои му посакаа се освен среќа на...

Фудбал 19.04.19 | 13:11

Натпреварите се добиваат со тимска игра, доказ за тоа е неуспехот на Јувентус во ЛШ

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис изајви дека еден играч не е гаранција за успех, а доказ за тоа е елиминацијата на Јувентус во Лигата на шампионите. Тој...