Ознака: аукција
Култура 11.05.20 | 09:51

Два билети за доделување на Оскарите на 28 февруари 2021 година ќе бидат продадени на добротворна аукција

Два билети за доделување на Оскарите на 28 февруари 2021 година ќе бидат продадени на добротворна аукција во корист на фондот за борба против последиците предизвикани...

Економија 02.03.20 | 14:31

Се трупаат долгови: Утре владата планира да се задолжи за нови 131,6 милиони евра

Владата утре ќе се задолжува за нови 131,6 милиони евра. Ова е едно од низата задолжувања што ги прави владата од почетокот на годината. Имено на официјалната страна на...

Економија 26.02.20 | 11:00

Нема крај: Владата на СДСМ вчера не задолжи за нови 15 милиони евра

Владата вчера се задолжи за нови 15 милиони евра. Имено, вчера се одржа аукција на државни хартии од вредност во износ од 900.000.000 денари или околу 15 милиони евра. Експертите...

Економија 14.01.20 | 17:58

Димитриеска-Кочоска: Власта во заминување и понатаму ја задолжува државатанза 500 милиони денари

Првата аукција на државни записи за 2020 година на износ од 500 милиони денари со рочност од 12 месеци што се одржа денеска во Министерството за финансии е ново зголемување...

Економија 19.11.19 | 14:20

Наместо планираните 67 милиони евра денеска Владата ја задолжи државата за 82 милиони евра

Владата денеска повторно се задолжи преку нова аукција на државни хартии од вредност од 5.100.000.000 денари, односно околу 82 милиони евра, иако претходно беа објвени проспекти...

Филм 19.10.19 | 23:42

Колку би дале за овие пантолони?

Глумицата и пејачка Оливија Њутн Џон, најпозната по улогата во филмот „Брилијантин” каде глумеше покрај Џон Траволта, ќе продаде околу 500 свои предмети на аукција....

Економија 17.09.19 | 10:49

Не запира: Денеска ново енормно задолжување на Владата од 61,7 милиони евра

Владата денес ќе се задолжува за нови 61,7 милиони евра. На официјалната страна на Народна Банка на Република Македонија објавена е аукција на државни хартии од вредност...

Калеидоскоп 05.12.18 | 10:19

Писмо на Ајнштајн, во кое вели дека Бог е израз на човековата слабост, продадено за 2,9 милиони долари

Писмото од 1954 година во кое Алберт Ајнштајн тврди дека Бог е „производ на човековата слабост“ и во кое зборува за својот еврејски идентитет продадено е на аукција за...