Ознака: АТС група
Црна хроника 14.12.19 | 12:00

Сопственикот на АТС груп Шефшет Демировски пуштен на слобода со кауција од 200.000 евра

По еден месец притвор поминат во затвор во Србија, Шефшет Демировски, сопственик на наменската фабрика, АТС Груп од Скопје , е пуштен на слобода со кауција од 200.000 евра,...

Македонија 13.11.19 | 12:00

Шефшет сакал од Србите да земе проекти за производство на снајперска муниција?

Се одмотува клопчето за уапсениот бизнисмен од Македонија Шевшет Демировски. Како што пишува „Курир.рс“, тој сакал од српската фабрика за оружје „Први Партизан“ да...

Македонија 12.11.19 | 14:12

Заев и Ахмети сечеа лента на фабриката на Шефшет во Визбегово, a Србија го уапси за шпионажа

Медиумите во Србија посветуваат големо внимание на шпиунската афера во која се вклучија безбедносните служби и во која е уапсен еден државјанин на нашата земја.Најверојатно...

Економија 11.07.19 | 15:29

АТС груп од фабрика во Визбегово ќе извезува производи според НАТО стандарди

Нова современа фабрика за производство на композитни производи наменети за армијата и полицијата во делот на балистичката заштита и безбедност – АТС Груп е отворена...