Ознака: атентат на Вучиќ
Балкан 24.03.22 | 19:13

Попладнево уште една порака за атентат на Вучиќ, пристигнала на меилот на „Ер Србија“

Покрај стандардните извештаи дека во авион на Ер Србија на летот за Москва била поставена бомба, на адресата на националниот авиопревозник попладнево пристигнала заканувачка...

Балкан 27.01.22 | 12:25

Снајперот за Вучиќ требало да дојде преку Бугарија?

Снајперската пушка од која требаше да биде убиен Александар Вучиќ е набавена во Чешка, дознава „Српски Телеграф“. Радоје Звицер, водачот на „Кавачкиот клан“, кој има...

Балкан 26.01.22 | 09:53

Чеченец требало да го убие Вучиќ за еден милион долари?

Преседателот на Србија Александар Вучиќ требало да биде убиен на среднината на изборната кампања, дознаваат српските медиуми. Проценките на атентаторите биле дека...

Балкан 24.01.22 | 13:56

Вучиќ требало да биде убиен со снајпер на јавен собир или со пресретната колона

Атентатот на српскиот претседател Александар Вучиќ бил нарачан од Јужна Америка, а егзекуцијата требало да се изврши во првата половина на февруари од снајперист, поранешен...

Балкан 21.01.22 | 20:42

Црногорецот со македонски пасош Звицер подготвувал атентат на Вучиќ, Вулин трага по нарачателот

Српскиот министер за внатрешни работи Александар Вулин денеска изјави дека добил информации од Европол за постоење криминална група чија цел е атентат врз српскиот...

Балкан 03.06.21 | 11:41

Шешељ откри кој му спрема атентат на Вучиќ

Војислав Шешељ откри кој му спрема атентат на претседателот Александар Вучиќ. Шешељ смета дека заканите врз Вучиќ треба да се сфатат сериозно и оти мора да се зголеми...

Балкан 18.05.21 | 09:12

На овој кружен тек требало да биде убиен Вучиќ

Српскиот претседател Вучиќ требало да биде убиен на 5 или 6 февруари на кружниот тек Топчидерска звезда  во Белград, потврдила истрагата.  Планот бил колоната автомобили...