Ознака: Атанас Кировски
Македонија 08.06.20 | 21:18

Кировски за избришаниот пост: Караџовски е врвен епидемиолог, малку сум пречуствувителен

Главниот уредник на „Телма“ објасни зошто го избришал претходниот коментар во кој остро го критикуваше односот на власта кон неговите новинари како и критиките од...

Македонија 08.06.20 | 20:34

Кој изврши притисок: Кировски го избриша постот против владата

Кратко време откако на социјалните мрежи го критикуваше односот на Претседателот на Комисијата за заразни болести, д-р Жарко Караџовски кон новинарите, директорот...

Македонија 08.06.20 | 19:51

Кировски до Караџовски и Филипче: Сега ќе видите што значи да се има медиуми за непријател

Со навредливиот, потценувачки и манипулативен однос кон медиумите новинарите Караџовски и Филипче единствено што ќе постигнат е да создадат моќни непријатели, напиша...

Македонија 05.06.20 | 15:06

Кировски: Избори на 5 јули не можат да бидат чаре

Главниот уредник на Телвизија Телма, Атанас Кировски вели дека избори не можат да бидат решение и дека излезат на гласање излезноста ќе биде под 30 проценти. Кировски...

Македонија 10.01.20 | 19:18

Лупевска веќе не е одговорен уредник во Телма поради несогласувања со главниот уредник Кировски

Снежана Лупевска-Созен повеќе нема да ја извршува  функцијата одговорен уредник на информативната програма на телевизијата Телма. Како што дознава „Фактор“ на оваа...

Македонија 19.11.19 | 14:44

Апасиев до Кировски: Тоа се тие умислени фаци кои мислат дека вредат!

Ау, ау, ау… Во врска со вчерашните недолични нервни испади на главниот и одговорен уредник на ТВ Телма, Атанас Кировски, насочени кон обзнана на цензурата на Левица...

Македонија 18.11.19 | 23:57

Ванковска: Кировски како политички комесар – или цензор!

Професорката Билјана Ванковска реагира на коментарот на главниот уредник на националната телевизија „Телма“ Атанас Кировски, според кого Димитар Апасиев не ја претставувавал...

Македонија 18.11.19 | 20:36

Кировски ја забрани Левица на „Телма“

Димитар Апасиев, професор на Правниот факултет на Универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип и член на раководството на партијата Левица ја обвинува националната телевизија...

Македонија 11.08.19 | 14:52

Кировски од Телма: Дузина новинари со кариери беа бодигарди на Боки 13 за кеш

Директорот на Телма, Атанас Кировски, удри по новинарите кои работеа во 1ТВ, позната како телевизијата на Бојан Јовановски, кој моментално е во притвор за случајот Рекет....

Македонија 16.07.19 | 21:24

Кировски за СЈО: Обичен гангстерски полусвет кој им плукна в лице на граѓаните

Директорот и уредник на Телма, Атанас Кировски, кој учестввуаше во парената револуција носејќи СЈО маичка, вели дека луѓето кои седумдесетина дена протестирале за поддршка...