Ознака: асим муса
Македонија 28.11.19 | 13:13

Заменик-министерот за здравство што земаше мито награден со вработување на Клиниката за урологија

Заменик министерот за здравство, Асим Муса откако беше фатен како зема мито поднесе оставка и беше разрешен од функцијата. Но, сега како награда е префрлен од Институтот...

Здравје 08.11.19 | 12:15

Урологoт Арменд Арслани предлогот на Заев за заменик на Муса

Премиерот Зоран Заев до Собранието доставил предлог за нов заменик-министер за здравство на местото на Асим Муса кој си даде оставка откако медиумите во Албанија објавија...

Македонија 05.11.19 | 18:29

Oставката на Асим Муса не стигнала во Собрание, тој сè уште е заменик-министер

Три недели откако поднесе оставка од позицијата заменик-министер за здравство, Асим Муса продолжува да се појавува на своето работно место. Причина за тоа е фактот дека...

Македонија 28.10.19 | 23:46

Поднесе оставка па продолжи да министерува

Заменик-министерот за здравство Асим Муса, кој беше вмешан во корупциски скандал при што беше фатен на дело како зема мито, продолжува со работа. Тој на Фејсбук објави...

Македонија 15.10.19 | 22:52

Груби: Во ДУИ и за пет евра се понесува одговорност, а камо ли за „Луј Витон“ чанта

о оставката на заменик-министерот за здравство, Асим  Муса, кој во емисијата “Фикс Фаре“ во Албанија беше снимен како зема мито од 50 евра за операција и бара уште 1.000...

Твитови 15.10.19 | 13:46

Лицемерие на векот


Македонија 15.10.19 | 13:39

Груби: И за нас и за институциите веќе е решен случајот со Муса

Апсолутен и бескомпромисен приоритет на ДУИ е неслективната правда, борбата против корупцијата и организираниот криминал, како и владеењето на правото. Затоа во името...

Македонија 15.10.19 | 13:20

ОЈО истражува за митото на заменик-министерот Муса

Основното јавно обвинителство Струга оформи предмет во врска со објавената снимка со заменик-министерот за здравство Асим Муса и постапува во насока на утврдување...

Македонија 15.10.19 | 11:48

Ова е стапица за да ми се наштети: Заменик-министерот за здравство, Муса си поднесе оставка

По објавената снимка на Топ Ченел со примање мито, заменик министерот за здравство Асим Муса денедка на пред-конференција во владата си поднесе оставка. Ова е стапица...

Македонија 15.10.19 | 10:34

Заменик-министерот за здравство ќе се правда на прескоференција

На пресконференција во владата, заменик-министерот за здравство Асим Муса ќе ја објасни снимката која ја објави албанска телевизија во која се тврди дека тој договара...

Здравје 14.10.19 | 22:09

Заменик-министерот за здравство Асим Муса однапред зема 50 евра од побараните 1.000 за операција

Заменик-министерот за здравство Асим Муса е вмешан во корупциски скандал при што и е фатен на дело. Муса беше фатен од екипата на најпознатото албанско истражно шоу,...

Здравје 31.01.19 | 15:11

Муса: Тврдам дека вакцините што се во употреба се уредни и ги исполнуваат европските стандарди

Со целосна одговорност тврдам дека вакцините што се во употреба во здравствените институции се уредни и ги  исполнуваат европските стандарди, рече заменик министерот...