Ознака: асфалт
Балкан 24.08.21 | 09:57

Земјата се отворила додека чекал на семафор, комбе пропадна во асфалт на сред Белград

Кобме кое во моментот чекало на семафор на улицата „Крал Петар“ во центарот на Белград утрово околу 7 часот пропаднало во дупка откако асфалтот потонал. Како што пренесуваат...

Скопје 21.08.21 | 11:42

Град Скопје ќе постави девет стреи на пешачки острови низ метрполата

Со цел намалување на ефектот на „Урбаните топлотни острови“, Град Скопје во соработка со УНДП почнува со реализација на проект за изготвување и поставување заштитни...

Економија 22.06.21 | 23:27

Каде се трошат парите на граѓаните од Штип – асфалтот се распаѓа неколку месеци по поставувањето

Ова е пристапниот пат кој што води до модуларната болница во Штип. Поставен пред само месец дена во должина од неколку десетици метри и во вредност од 700.000 денари, народни...

Македонија 27.12.20 | 11:55

Додека во Србија прават болници за ковид, охридскиот градоначалник после пола година ветување се пофали со асфалт

Да не беше смешно ќе беше трагично. После пола година ветување за модуларна болница, Константин Георгиески, градоначалникот на Охрид, се пофали со асфалт. Колку за споредба,...

Економија 16.09.20 | 11:50

Иако власта вети обнова, патот кон Албанија води преку асфалт со милион дупки

Ситуацијата наметната со коронавирусот и можноста македонските државјани да патуваат без какви било ограничувања само во соседна Република Албанија го зголеми бројот...

Свет 01.09.20 | 21:30

Асфалт проголта автомобил

Неверојатни фотографии пристигаат од рускиот град Астрахан, каде автомобил пропаднал во земја среде една од најфреквентните улици во градот. Возачот на „лада ларгус“...

Скопје 24.08.20 | 23:40

Граѓани ги обележаа дупките на патот за Средно Водно, Град Скопје тврди не е надлежен

Со фотографии на кои со жолт спреј се обележани дупките на асфалтот на патот што води кон Средно Водно, граѓани побараа санирање на испуканиот асфалт од Град Скопје. Од...

Македонија 16.08.20 | 14:09

Буквално со лопата да го ринеш: Се распаѓа асфалтот за село Сливник вреден 650 илјади евра

Се распаѓа асфалтот кој лани беше поставен во велешкото село Сливник, долг 5,2 километри и во вредност од 650 илјади евра. Видео снимка од „квалитетното афластирање“ споделена...

Скопје 28.04.20 | 14:26

Општина Центар ќе проверува како асфалтот на улица „9 мај“ се истенчил

Дали при реконструкција на улицата „9 Мај“ е ставен потенок слој од асфалт отколку што било предвидено? На ова прашање, расчистување иницира градоначалникот на општина...

Здравје 16.03.20 | 09:24

Филипче: Вирусот се пренесува и преку асфалт и обувки, младите се пренесувачи, најкритична група се повозрасните

Ситуацијата е под контрола. Во споредба со Европа се чини како мала бројка, иако не треба да се залажуваме. Веројатно ќе има пораст на бројот на заболени. Министерот Венко...

Свет 25.08.19 | 19:16

Посини асфалтот во Доха

Улиците во главниот град на Катар, Доха, се фарбаат во сина боја во рамките на пилот-проектот против екстремните жештини, јавува Национална географија.  Температурата...

Македонија 30.04.19 | 15:45

Мицковски: Откако Папата ќе си замине, на Битола ќе им го дадеме асфалтот од маршутата

Скопје наголемо се подготвува за доаѓањето на Папата Франциско, кој ќе го посети главниот град на Македонија на 7 мај. Откако Папата ќе си замине на Битола ќе  им го дадеме...