Ознака: арена
Музика 27.03.22 | 13:18

Повеќе од 18.000 луѓе во публиката се простија од Аки Рахимовски во загрепската Арена на концертот „Ваљак и пријателите“

Повеќе од 18.000 луѓе во публиката се простија од Аки Рахимовски во загрепската Арена на концертот „Ваљак и пријателите: Доволно е да се каже… Аки“. Тоа без сомнение беше...

Македонија 09.06.21 | 11:41

Владата одлучи: Спортклуб и Арена во иднина со задолжителен коментар на македонски јазик

Македонската Влада на вчерашната своја седница ја разгледа и усвои информацијата за овозможување содржина и емитување на македонски/албански јазик на Спорт Клуб и...

Скопје 03.12.20 | 09:55

Земјотресот во живо: Погледнете како вчерашниот потрес ја тресеше скопската Арена

Вчерашниот земјотрес што попладнето ги вознемири граѓаните на Скопје се почувствува скопската Арена, каде што во тие моменти се играше натпреварот од Првата фудбалска...

Калеидоскоп 11.11.20 | 20:19

Ми рекоа да се соблечам, што требаше да направам: Ова е Анастасија, чија полугола фотографија кружи по интернет

Скандалозната фотографија на девојка заболена од ковид, која неовластено е фотографирана по приемот во болница, кога требало да направи ЕКГ, се шири низ социјалните...

Балкан 11.11.20 | 19:49

Таа жена е нечија мајка, сестра: Еве како настанале фотографиите од голата пациентка која се пресоблекува во Арена

Фотографијата од пациентка која се пресоблекува во привремената ковид болница Арена не е од сигруносните камери, туку направена е со телефон, вели директорот на Арена,...

Балкан 11.11.20 | 18:45

Фотографии од гола пациентка во белградската Арена се шират по социјалните мрежи

  Скандалозна фотографија од гола пациентка заболена од Ковид-19 ја разбранува јавноста во Србија. На фотографијата, што масовно се шири по социјалните мрежи, се гледа...

Балкан 09.11.20 | 09:38

Белградската Арена се преполнува со пациенти: Има уште само 101 слободно место

Во привремената болница за сместување пациенти болни од Ковид-19 во белградската Арена во моментот се сместени 409 пациенти. Како што соопшти еден од координаторите на...

Музика 06.07.19 | 19:44

Eжење: „Ја излези, Ѓурѓо“ во Арената во Пула

Врвнатата вокалистка Амира Медуњанин со оркестарот „Вечерња љубав” во пулска Арена ја испеа познатата македонска песна „Ја излези Ѓурѓо“.

Ракомет 02.06.19 | 23:22

Иницијатива: Коментаторите од Арена да го водат пречекот на вардарци!

Коментаторите од телевизијата Арена Спорт, Сретен Рашковиќ и Стеван Стевановиќ даго водат пречекот на ракометарите на Вардар. Ваква иницијатива е покрената на сцијалните...