Ознака: Антонио Милошоки
Македонија 19.11.21 | 17:01

Милошоски: Директорот на ГТЦ лаже, ЕВН носи струја до главната трафостаница, а самиот ГТЦ ја носи струјата до магацинот на Габриел Бајрам и до дуќанџиите

Ѓоко Трајчевски, директор на ГТЦ, веројатно соучесник во копањето на милионски суми биткоини на државна струја, забранил новинарите да ги снимаат незадоволните дуќанџии...

Македонија 30.09.21 | 20:24

Mилошоски: Дојде време оваа ненародна власт која покажа само неработење да си оди

Антонио Милошоски, пратеник и член на Извршниот комитет на ВМРО – ДПМНЕ на митингот во Зрновци рече дека сплотеноста во општината е многу важна и од оваа општина можат...

Македонија 30.09.21 | 18:12

Ќе го спречи ли Милошоски заминувањето на Фрчкоски во ОН?

Според Милошоски, заминувањето на Фрчкоски во Њујорк би било спротивно на сите дипломатски правила. Спротивно на Фрчкоски вчера, Милошоски вели изнесувањето тези од...

Македонија 11.05.21 | 13:35

Милошоски: Нема преговори зашто имаме многу корумпирана влада

Од една страна новиот ултиматум од ЕУ дека треба да се реши проблемот со Бугарија за почеток на преговорите, а од друга страна тврдењата на премиерот Зоран Заев дека...

Македонија 17.03.21 | 16:03

Mилошоски: Полицискиот час значи дека имаме неспособна Влада, која не носи вакцини, туку носи мерки кои значат казнување на граѓаните

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски на новинарско прашање што мисли околу потегот на Владата да го зголеми полицискиот час, истакна дека полицискиот час важи...

Македонија 15.03.21 | 23:45

Заев одби Србија и Грција да ги вакцинираат нашите медицински лица, а сега тие починуваат

Антонио Милошоски го потсетува Заев на понудата на Србија и Грција пред два месеци ни понудија да ги вакцинираат сите наши медицински лица, Заев изјави дека тој ги одбил...

Македонија 02.03.21 | 12:26

Милошоски: Наместо да се заканува, Директорот на статистика да го прочита Законот за попис

Наместо да им се заканува на граѓаните со затворски казни, директорот на Заводот за статистика треба да прочита дека според член 41 од Законот за попис тој е лично и кривично...

Македонија 15.02.21 | 21:17

Милошоски: НАТО безбедносен сертификат или се добива или не ви го даваат без образложение

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, при денешната негова посета во општина Велес зборуваше за министрите Спасовски и Маричиќ кои немаат безбедносни сертификати...

Македонија 10.02.21 | 14:12

Милошоски: Заев се плаши од граѓански потписи за пописот

Станува јасно дека власта предводена од Заев наместо статистичка во пописот гледа политичка операција која што е коалиционен договор и е надвор од стандардите на Европската...

Македонија 30.01.20 | 15:12

Милошоски: Јанева не му пратила љубовни писма на Јовески за тој приватно да ни ги покажува

Пратеникот Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ, член на работната група за Законот за јавно обвинителство, денеска изјави дека јавната расправа во голем дел дала потврда...

Македонија 28.01.20 | 16:01

Mилошоски за транспарентот: Скромен придонес за адвокатот на власта Јовески

Скромен придонес во јавната расправа за предлог законот за Јавното обвинителство, посебно кон ставовите на обвинителот т.е. адвокатот на власта Љубомир Јовески, кој...

Македонија 27.01.20 | 13:07

Милошоски до Жбогар: Зошто ЕУ не реагира на злоупотребата на европско знаменце за Законот за марихуана?

Пратеникот Антонио Милошоски го праша евроамбасадорот Жбогар зошто ЕУ молчи кога власта во Македонија го злоупотребува европското знаменце, дури и за донесување на...