Ознака: антонио конте
Фудбал 13.10.19 | 16:54

Буфoн го брани Конте, навивачите не можат да му простат што отиде во Интер, Буфон го брани Конте

Голманот на Јувентус, Џанлуиџи Буфон ги потсети навивачите на клубот дека сегашниот тренер на Интер, Антонио Конте, во минатото многу придонесе за успесите на „Старата...

Фудбал 07.10.19 | 10:03

Конте: Имаме долг пат за да стигнеме до Јувентус

Тренерот на Интер, Антонио Конте го коментираше поразот од Јувентус (1-2) во 7. коло од италијанскиот шампионат. Миланскиот клуб изгуби бодови за прв пат оваа сезона. Јувентус...

Фудбал 18.09.19 | 10:15

Конте: Сите во Интер, па и јас, бевме под нивото

Тренерот на Интер, Антонио Конте, по нерешените 1-1 со Славија во 1. коло од Лигата на шампионите, ја презеде одговорноста за неуспехот. Според него, тимот не играл ист фудбал...

Фудбал 25.07.19 | 23:36

Конте сака да го донесе Артуро Видал во Интер

Новиот тренер на Интер, Антонио Конте гради нов тим и се надева дека ќе ги врати „нероазурите“ на победничките патеки. Во текот на летото тие направија неколку добри...

Фудбал 20.07.19 | 09:10

Конте незадоволен од раководството на Интер

Новиот тренер на Интер, Антонио Конте е незаодовлен од раководството на клубот. Тој е разочаран од работата во однос на трансферите и смета дека некои од ветувањата...

Фудбал 09.05.19 | 12:15

„Скај Спортс“: Антонио Конте блиску до договор со Интер

„Скај Спортс“ јавува дека Италијанскиот фудбалски стручњак, Антонио Конте е блиску до постигнување договор со раководството на Интер за да стане нивен нов тренер....

Фудбал 08.04.19 | 09:43

Конте ќе го преземе Интер, веќе ја одобрил продажбата на Икарди

Поранешниот тренер на Јувентус и Челси, Антонио Конте нејаверојатно ќе го предводи Интер следната сезона, објави „Калчомеркато“. Италијанскиот стратег веќе ја прифатил...