Ознака: Антонио Бандерас
Филм 29.08.20 | 09:36

Антонио Бандерас го победи Ковид-19

Познатиот шпански актер, Антонио Бандерас, по 21 ден ја доби битката со Ковид-19. Добрата вест Бандерас ја објави на својот Инстаграм профил. По 21 ден на дисциплинирана...

Филм 10.08.20 | 17:48

Антонио Бандерас позитивен на Ковид-19

Шпанскиот актер Антонио Бандарес објави дека е позитивен на Ковид-19. Бандерас, кој лошите вести ги објави на денот кога полни 60 години, на твитер напиша дека е се чуветсвува...

Калеидоскоп 13.07.20 | 13:15

Луксуз на сите страни: Како изгледа домот на Антонио Бандерас

Шпанскиот актер Антонио Бандерас реши да го продаде апартманот во Њујорк.Таму живееше неколку години со сопругата Мелани Грифит. Се работи за навистина луксузен стан...

Култура 11.11.19 | 10:21

„Болка и слава“ на Педро Алмодовар вечерва на „Синедејс“

Денеска на репертоарот на „Синедејс“ се најавени гала премиерите на филмовите „Болка и слава“ од Педро Алмодовар и „Дева“ на Петра Чокс, музичкиот документарец...

Естрада 16.12.18 | 19:44

Бандерас и Никол ја накитија елката

Големиот заводник, актерот Антонио Бандерас ги воодушеви обожавателките објавувајќи фотографија на својот инстаграм-профил на која се гледа како тој и неговата партнерка...