Ознака: Антонијо Милиошоски
Македонија 12.11.20 | 17:26

Милошоски: Мора да се знае за што преговара владата со Бугарија

Уште еднаш сакам да потенцирам дека е надвор од парламентаризмот, контролата на власта и европските вредности, поканети министри во парламентот, кој што ги избрал да...

Македонија 12.11.20 | 09:31

Ќе се појават ли Османи и Димитров во Собрание да го осудат бугарскиот меморандум?

На денешната комисија за надворешна политика, на која ќе се расправа за македонско-бугарските односи во контекст на заканите за вето, на пратениците ќе им бидат предложени...

Македонија 27.10.20 | 22:08

Стапката на смртност во Македонија меѓу највисоките во Европа, алармира Милошоски

Со денешните 15 починати, Македонија од почетокот на ковид-пандемијата бележи вкупно 949 лица кои починале од последици предизвикани од ковид-19. Пратнеикот од ВМРО-ДПМНЕ...

Македонија 16.09.20 | 11:05

Милошоски: Наместо како спикер, Џафери се однесува како министер кој ги штити колегите

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски преку Фејсбук го обвини претседателот на Собранието, Талат Џафери дека ги штити министрите од пратенички прашања. „Талат...