Ознака: антиваксер
Свет 08.01.22 | 19:54

Голем антиваксерски протест во Франција

Во Франција денеска се одржаа протести против задолжителната имунизација и владините мерки, критикувајќи ја намерата на претседателот Емануел Макрон да ги заостри...

Балкан 25.09.21 | 08:52

Наставничка од Марибор добила отказ, зашто била активна антиваксерка

Словенечките власти не се двооумеле многу кога на наставничка во основно училиште во Марибор експресно ѝ било врачено решение за престанок на работниот однос бидејќи...

Здравје 15.09.21 | 09:31

Лидерот на антиваксерите во Израел почина од коронавирус

Хаи Шаулијан, добро познатиот израелски активист против вакцините за коронавирус, почина во понеделникот наутро во Медицинскиот центар Волфсон во Холон од последици...

Здравје 08.08.21 | 21:06

Познат американски антиваксер умре од Ковид, наводно се покајал пред да умре

Американски радиоводител и познат антиваксер Дик Фарел почина од коронавирус, но пред да го испушти последниот здив ги повика пријателите и неговите обожаватели задолжително...

Здравје 30.06.21 | 14:22

Декан на медицински факултет сменет бидејќи бил антиваксер

Крешимир Павелиќ, декан на Медицинскиот факултет во Пула, е сменет од функцијата, откако неговиот најнов антиваксерски настап беше остро критикуван во јавноста. Павелиќ...