Ознака: антикризни закони
Македонија 21.04.21 | 13:37

Мицевски: ВМРО-ДПМНЕ ќе даде поддршка за законите поврзани со пандемијата

На денешната седница во Собранието во своето обраќање координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски истакна дека пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ќе...

Македонија 17.04.21 | 20:54

Координаторот на ВМРО-ДПМНЕ јасен: Ќе присуствуваме само на седницата за антикризните закони

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ќе присуствува на утрешната 36. седница на чиј дневен ред се законите од петтиот пакет мерки, изјави вечерва координаторот на пратеничката...

Македонија 16.04.21 | 10:16

Џафери губи нерви поради наредбите од Заев, јасно е дека мерките не се носат поради тоа што буџетот е празен

Тензично беше синоќа во Собранието. Навреди, пцовки, обвинувања. Многумина префрлија на собранискиот канал само само заради фаќање сеир. Од она што го видовме едно е...

Македонија 24.03.21 | 15:30

Џафери не го прифати предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за посебна седница за антикризните закони

Претседателот на Собранието Талат Џафери засега останува на ставот дека пратениците треба најнапред да го изгласаат дневниот ред на 36. седница и притоа да се утврдат...