Ознака: анти-ковид мерки
Економија 10.08.22 | 11:30

23 милиони евра помалку приходи во Буџетот поради невратени пари од владините ковид-мерки

Државниот завод за ревизија (ДЗР) на својата веб-страница го објави конечниот ревизорски извештај од извршената ревизија на успешност на тема „Преземени мерки и политики...

Свет 21.02.22 | 18:40

Од четврток се укинуваат сите анти-ковид мерки во Англија

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска потврди дека во следните неколку дена во Англија ќе бидат укинати сите мерки поврзани со пандемијата на Ковид-19, јави Блумберг. Сите...

Свет 23.10.21 | 11:25

Tунис воведе Ковид-пропусница за сите јавни места

Тунис воведе пропусница за коронавирус за сите свои граѓани и за сите странски посетители, согласно претседателски декрет. Според уредбата, сите службеници, вработени,...

Македонија 24.08.21 | 16:26

Комисијата за заразни болести одлучи за анти-ковид мерките

Комисијата за зapазни болеcти, по денешниот состанок одлучи да нема воведување нови peстриктивни мерки. На сила остануваат актуелните кои беа донесени минатата недела. Според...