Ознака: анкетни листови
Македонија 18.11.21 | 12:38

По 300-400 евра казна за пратеници и екс-директори за неподнесување Анкетни листови

Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) на денешната седница запре неколку предмети за недоставување или задоцнето поднесување Анкетен лист од страна...

Македонија 06.11.20 | 13:30

Димитров, Битиќи, Нуредини, Жерновски – кој сè не поднел анкетен лист до Антикорупциска

Актуелната министерка за култура Ирена Стефоска и и вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи не поднеле анкетни листови по изборот на функција, информираше...

Македонија 18.09.20 | 13:17

Колку тежат пратениците од владеачката коалиција: Каевски има три станови, Костадинов го сокрил имотот, Бајрами поседува оружје…

Станови, деловни објекти, банкарски книшки, скапи автомобили, земјишта, странски депозити… од скромни до поимотни се анкетните листови на пратениците од владејачката...