Ознака: ангело ѓоргиевски
Македонија 13.04.22 | 21:25

Спасовски тврди дека цело време знаеле дека Ѓоргиевски е во Македонија, се криел во „објект во Скопје“

Првоосомничениот за убиството на ракометарот Денис Тот, Ангело Ѓоргиевски не бил избеган надвор од земјава и се криел во објект во Скопје, рече вечерва на ТВ24 министерот...

Црна хроника 13.04.22 | 08:54

Првоосомничениот за убиството на ракометарот Тот однесен во затворот „Шутка“

Првоосомничениот за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот ноќеска околу 2 часот бил спроведен во КПУ Затвор Скопје за издржување на притворот од 30 дена. Министерството...

Црна хроника 13.04.22 | 08:49

Ангело се предал во Аеродром, по 4 часа преговори со полицијата

Министерството за внатрешни работи утринава соопшти дека е приведен осомничениот А.Ѓ. по кого се трагаше за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот. Осомничениот...

Црна хроника 13.04.22 | 08:11

Приведен првоосомничениот за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот

Министерството за внатрешни работи утринава соопшти дека е приведен осомничениот А.Ѓ. по кого се трагаше за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот. Осомничениот...

Црна хроника 12.04.22 | 18:11

Распишана меѓународна потерница за убиецот на хрватскиот ракометар

Министерството за внатрешни работи распиша меѓународна потерница покрај централниот распис за за Ангело Георигевски роден на 13 јануари 1994 година во Скопје, каде и...

Црна хроника 11.04.22 | 08:31

Осомничениот за убиството на Денис Тот во Словенија бил осуден за производство на дрога за силување

Првоосомничениот за претепувањето на хрватскиот ракометар Денис Тот, кој почина како последица на повредите, Ангело Ѓоргиевски, е повеќекратен деликвент осудуван...