Ознака: ангела
Црна хроника 13.07.20 | 11:06

Ангела Ѓорѓиевска e осудена на 19 години затвор за убиство на Пино

Ангела Ѓорѓиевска која беше обвинета за убиството на 26 годишниот Пинета Секондо – Пино, судот ја прогласи за виновна и ја осуди на затворска казна од 19 години. Според...

Здравје 16.06.20 | 20:19

Како 21-годишната Ангела го победи коронавирусот?

Министерот за здравство Венко Филипче на својата Фејсбук страна го сподели искуството на младата Ангела која била заразена со коронавирус. Додека се лекував од ковид-19...

Црна хроника 04.02.20 | 13:00

Ангела барала од Пино да и помогне да стави девојка во багажник на кола

Другарите на убиениот Пинета Секондо – Пино денеска сведочеа во Кривичниот суд, каде што првообвинет е Фуркан Али кој е во бегство, а второобвинета е Ангела Ѓорѓиевска. Пријателот...

Црна хроника 15.11.19 | 12:04

Мајката на Пино бесна: Дојдов со голема верба на суд, но сега веќе кревам раце

Првото рочиште од судскиот процес за убиството на Пинеда Секондо – Пино се одложи по барање на адвокатите од одбраната. Адвокатот на обвинетата Ангела Ѓоргиевска,...