Ознака: Ангел Петковски
Црна хроника 26.03.21 | 14:09

Тринаесет години затвор за Насер Ештрефи за убиството на Ангел Петковски

Тринаесет години затвор му одреди Судечкиот совет на обвинетиот Насер Ештрефи во случајот со убиството на Ангел Петковски. Во изречената казната затвор се пресметува...

Црна хроника 26.03.21 | 13:37

Ниту една казна не може да ни го надомести синот, велат за 13-годишната казна за убиецот на нивниот син родителите на Ангел Петковски

Родителите на Ангел Петковски, за чие што убиство денеска беше објавена пресудата од 13 години затвор за обвинетиот Насер Ештрефи, изјавија дека за нив како родители...

Црна хроника 22.03.21 | 15:10

Убиецот на Ангел знаел што прави, рече обвинителот Јакимовски во завршните зборови за убиството кај Очна клиника

Со завршни зборови од Обвинителството денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжи судењето за случајот со убиството на Ангел Петковски. При завршните зборови,...

Црна хроника 04.03.21 | 15:28

Родителите на Ангел соочени со обвинетиот Ештрефи за реконструкција на убиството во Ѓорче

По седум години од убиството на Ангел Петковски, денеска беше извршена реконструкција кај Очната клиника во Ѓорче Петров, по одлука на Основниот кривичен суд Скопје,...

Црна хроника 15.02.21 | 11:58

Судот го прифати предлогот на одбраната да има реконструкција на случајот Ангел Петковски

Кривичниот суд Скопје денеска донесе одлука да се прифати предлогот на одбраната во случајот Ангел Петковски и за истиот случај во наредниот период да се врши реконструкција....

Црна хроника 09.12.20 | 15:27

Taткото на убиениот Ангел од Ѓорче: Ми рече татко ова е лицето што ми го украде точакот и тој го прободе

По рочиштето за воведни зборови, во Кривичен суд Скопје, денеска продолжи судењето против Насер Ештрефи, обвинет дека во мај 2014 го лишел од живот Ангел Петковски во населбата...