Ознака: анестезиолог
Балкан 25.01.21 | 14:31

Анестезиолог сексуално малтретирал млад пациент во кома

Општиот суд во Бања Лука го потврди обвинението против поранешниот началник во Клиниката за анестезија и интензивно лечење на УКЦ Република Српска д-р Дарко Голиќ за...

Здравје 20.12.20 | 17:45

Анестезиолог објасни како преку крвна слика да откриете дали имате тежок облик на ковид

Анестезиолог и доктор Небојша Лаѓевиќ, директор на Центарот за анестезиологија и интензивно лекување КЦС, објасни во денешната емисија „РТС ординација“, на која параметра...

Здравје 26.10.20 | 10:19

Како поминува едно 12-часовно дежурство на анестезиолог кој се грижи за болни од ковид-19 кои се на респиратор?

Анестезиологот Марија Билиќ, која работи 12-часовна смена сама со 15-те најтешко болни пациенти во болницата Дубрава, за Дневник N1 објаснува како изгледа еден од нејзините...

Црна хроника 18.12.18 | 10:39

Жалба на пресудата за гинеколозите во случајот Маја Кадиева

Основното јавно обвинителство во Велес, почитувајќи го законскиот рок по приемот, вложи жалба на Пресудата на Основниот суд Велес во предметот за смртта на родилката...