Ознака: Ане Лашкоска
Македонија 28.01.22 | 14:23

Лашкоска до Османи: Со вашиот настап денеска само го потврдивте пристапот на оваа власт, а тоа е надмениот и арогантен пристап

Иако во реплика кон колегата Милошоски најавивте дека сакате интеракција меѓутоа некако се повлековте од интеракција па како да не сте заинтересирани иако сте дојдени...

Македонија 28.01.22 | 13:13

Лашоска кон Османи: Нели ќе имавме интеракција?!

Пратеничката Лашкоска го запраша Османи зошто нема интеракција како што најави на почетокот на комисијата дека ќе одговара на сите прашања на пратениците. Османи дојде...

Македонија 16.01.22 | 21:38

Лашкоска: Ковачевски не доби доверба од граѓаните, доби од Заев што значи дена нема народен легитимитет

Димитар Ковачевски е непознат за јавноста, не добил поддршка од граѓаните на избори, ама добил доверба од Заев и затоа прифатил да биде премиер, да води влада без легитимитет,...

Македонија 24.06.21 | 14:26

Лашкоска: Вистината за изградбата на „Порта Македонија“ излезе на виделина, лагата на СДСМ не опстојува долго

Пратеничката Ане Лашкоска денеска од собраниската говорница истакна дека е решена голема лага која се провлекува со години во врска со градбата „Порта Македонија“. Во...

Економија 08.04.21 | 19:18

Лашкоска: Договори од 11 милиони евра склучени во 4 очи со изигрување на Законот за јавни набавки

Договори од 11 милиони евра само во изминатата 2020 година биле склучени во 4 очи со изигрување на Законот за јавни набавки, истакна Ане Лашкоска, пратеничка од редовите...

Вести 20.10.20 | 11:51

Брисел забележува за загaденоста, на власта не и се слуша

Владата не превзема ништо во однос на намалување на загадувањето на воздухот и заштита на животната средина. И покрај забелешките од Извештајот на Европската комисија...

Македонија 14.02.20 | 17:08

Престанете со силување на Уставот во Собранието и ова малку што остана во Македонија ќе го снема

Министерката за правда никако не работи според Уставот и законите, таа реши да си ја уништи својата кариера со тоа што кажа да дека биле технички грешки во законот, всушност...

Македонија 15.07.19 | 13:59

Лашкоска: Владата на Заев ги излажа и експерите и УНЕСКО и сите граѓани на Охрид

Скандалозниот однос на Владата предводена од Заев кон Охрид и Охридскиот регион добива свои уште поскандалозни продолженија, порача пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Ане...

Македонија 25.06.19 | 14:35

Со Македонија владее криминален картел – потврдуваат функционери

Дека власта предводена од Зоран Заев, аболицираниот криминалец е класичен криминален картел, веќе нема дилеми. Исто така нема дилеми дека е целосно неспособна да направи...

Култура 11.02.19 | 14:33

Лашкоска: Mинистерството за култура уништува манифестации и брендови на културата во Македонија

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Ане Лашкоскa, денеска на прес-конференција ја образложуваше новата програма на министерството на култура, за која рече дека се уништивуваат...

Македонија 16.01.19 | 13:04

Лашкоска: СДСМ нема намера да донесе квалитетен закон за спречување корупција

СДСМ нема намера да донесе квалитетен закон за спречување корупција. Сакаат насилнички со ЕУ знаме да го протуркаат без дебата. По трет пат го доставуваат истиот закон,...