Ознака: Андриј Шевченко
Фудбал 25.01.24 | 16:04

Големо признание: Шевченко на чело на украинската фудбалска асоцијација

Андриј Шевченко стана претседател на Украинската фудбалска асоцијација. Поранешниот напаѓач на Милан, Челзи и на украинската репрезентација е избран за нов претседател...

Фудбал 16.01.22 | 10:39

По отказот од Џенова, Шевченко преговара со полската репрезентација

Полската фудбалска федерација го обновила интересот за Андриј Шевченко, кој доби отказ од тренерското место во Џенова. Како што објави новинарот Николо Шира, Полјаците...

Фудбал 16.01.22 | 05:57

Славниот Германец ќе биде нов тренер на Пандев во Џенова

Андриј Шевченко повеќе не е тренер на Џенова, во чиј дрес настапува македонскиот интернационалец Горан Пандев. Раководството на италијанскиот клуб одлучи да ја прекине...

Фудбал 10.01.22 | 10:26

Џенова размислува да го отпушти Шевченко

Тренерот на Џенова, Андриј Шевченко може да добие отказ, објави на Твитер италијанскиот новинар и добар познавач на италијанскито фудбал Николо Шира. Според Шира, Украинецот...