Ознака: анастасија ражнатовиќ
Калеидоскоп 17.05.19 | 12:52

Анастасија се отсели од вилата на Цеца: Купува сè, од сувомеснато до помфрит, а остава и бакшиш

Анастасија Ражнатовиќ, ќерката на српската пејачка Цеца Ражнатовиќ, неодамна се иселила од семејниот дом каде живееше со својата мајка, братот Вељко и снаата Богдана....

Естрада 09.05.19 | 23:14

Не ѝ успеа да го сокрие – Запознајте го згодниот бизнисмен на Анастасија

Ќерката на Цеца Анастасија Ражнатовиќ иако сакаше да ја сокрие својата врска од јавноста и медиумите, нејзиниот избраник сам ги предизвика медиумите да биде мета на...

Естрада 17.04.19 | 21:09

Цеца не се појави – Анастасија Ражнатовиќ на гробот на Аркан за роденденот

Анастасија Ражнатовиќ го посети гробот на својот покоен татко Жељко кој беше убиен во 2000 година, а денес да беше жив ќе наполнеше 67 години. Нејзината мајка Светлана Цеца...

Естрада 17.04.19 | 15:04

Анастасија запали свеќа на гробот на татка си: Цеца прв пат не се појави

Анастасија Ражнатовиќ го посети гробот на својот татко Жељко, кој е убиен 2000 година, а денеска би наполнил 67 години. Нејзината мајка Светлана Цеца Ражнатовиќ, прв пат...

Музика 25.03.19 | 19:51

Ќерката на Цеца пее песна од Дарко Димитров, слушнете ја „Ране“

Дарко Димитров е автор на новата песна на Анастасија Ражнатовиќ насловена „Ране“. Македонскиот композитор ја создаде и првата песна на ќерката на Цеца, „Савршени...

Естрада 27.02.19 | 17:54

Го крие момчето како змијата нозе: Ражнатовиќ има заедничка фотографија со него, но тоа добро го сокри!

Анастасија Ражнатовиќ го крие својот љубовен живот како змијата нозе, но на социјалните мрежи сепак може да се видат заеднички фотографии со момчето. Ќерката на Цеца...

Естрада 07.01.19 | 18:20

Убаво и е со Ѓорѓе, но не сака брак: Анастасија Ражнатовиќ открила зошто се уште не размислува за мажење

Откако нејзиниот брат Вељко се сврши со Богдана Родиќ, убавата ќерка на Цеца сите ја прашуваат кога ќе застане на “лудиот камен”. Анастасија Ражнатовиќ подолго...

Естрада 24.12.18 | 12:36

Најголемиот порок на Анастасија Ражнатовиќ

Пејачката решила да се спаси од овој порок пред Нова година, a својата одлука ја сподели со нејзините обожаватели на „Инстаграм“. Таа купила книга која ќе и помогне...

Естрада 21.12.18 | 23:33

Се симнувам од хероин. Првиот ден конфузија, вториот физичка болка…

Наследничката на фолк пеачката Цеца Ражнатовиќ, Анастасија Ражнатовиќ, своите следбеници на социјалните мрежи реовно ги радува со објави од својот приватен живот. Таа...