Ознака: анастасија петреска
Култура 14.05.21 | 22:54

Прилепчанката Анacтacиja Петpecка од Прилеп освои прва нагpaда помеѓу пијанисти од 19 земји

Oд седми до десетти мај 2021 на “Слобомир П Универзитетот”, во Бјелина, Босна и Херцеговина, се одржа седмиот (онлајн) интернационален музички натпревар SIMC ( Slobomir International...

Естрада 12.05.19 | 11:04

Венчавка за мама и тато, па крштевка за Андреа

Ќерката на Наум Петрески, пејачката Анастасија Петреска се заколна на вечна љубов пред Бога. Петреска се венча во црква со избраникот Владимир Поповски, со кого склучи...

Калеидоскоп 15.04.19 | 11:18

Анастасија Петреска ја покажа ќерката

Пејачите Анастасија Петреска и Владимир Поповски пред повече од еден месец станаа родители. Убавото бебе го доби името Андреа, сега гордата мајка реши да објави фотографија...

Естрада 05.03.19 | 22:59

Се породи Анастасија, Наум Петрески стана дедо

Анастасија, ќерката на фолк-пејачот Наум Петрески денеска стана мајка. Таа роди ќерка на која со сопругот, пејачот Владимир Поповски ѝ го дадоа името Андреа. Ова е прво...

Естрада 10.01.19 | 11:49

Се омажи Анастасија Петреска

Ќерката на Наум Петрески, пејачката Анастасија вчера и официјално се омажи за нејзиниот колега Владимир Поповски. Од денеска, на презимето Петреска му се приклучи и...

Сцена 19.12.18 | 21:38

И годи бременоста: Анастасија Петреска блеска

Бременоста е еден од најубавите периоди во животот на една жена. Постарите често знаат да кажат дека уште од самиот почеток на бременоста тоа се забележува на лицето...