Ознака: анабела џогани
Естрада 23.11.19 | 13:01

Kaко изгледаше Анабела на свадбата со Џогани во 1996 година

Гаги Џогани и Анабела се запознале во деведесетите, а се венчале на 8 март 1996 година, а набргу потоа ја добиле и ќерката Луна. Сите што ја погледнаа ретро фотографијата...

Естрада 27.09.19 | 18:52

Се чувствувам како некој да ми умрел

Пред неколку дена Анабела Атијас призна дека веќе месец дена е разведена од сопругаот Атанас, со кого беше во брак седум години. Српската пејачка пред камерите на „Магазин...

Естрада 22.09.19 | 13:26

По седум години брак, тепачки и јавни испади: Се разведија Анабела и Андреј Атијас

Српската пејачка Анабела Атијас се разведе од бизнисменот Андреј Атијас, пренесуваат српските медиуми. Како што Анабела открива во изјава за „Пинк“, и покрај напорите...

Естрада 30.03.19 | 18:57

Се мажи 14-годишната ќерка на Анабела и Гаги

Четиринаесетгодишната ќерка на Анабела Атијас и Гаги Џогани ќе се мажи, пренесуваат српските медиуми. Младата Нина објави фотографија на својот профил  на „Инстаграм“,...

Естрада 19.03.19 | 22:40

Новиот дечко на Луна Џогани претходно бил во врска со нејзината мајка Анабела

Блогерката Луна Џогани сега е во емотивна врска со диџејот Марко Миљковиќ, а во минатото наводно според пишувањата на пинк.рс за малку ќе бил во врска со нејзината мајка,...