Ознака: Ана Севиќ
Естрада 09.07.20 | 20:57

Бремената Ана Севиќ ја откажа свадбата

Поранешната сопруга на Дарко Лазиќ, Ана Севиќ повторно очекува девојче. Иако ужива во деновите на бременоста, свадбата со нејзиниот иден сопруг Даниел беше откажана...

Естрада 27.05.20 | 18:06

Ѝ пукна филмот: Ана Севиќ го тужи поранешниот сопруг, Лазиќ ѝ должи 8.000 евра

Српската пејачка Ана Севиќ (34) поднесе тужба против поранешниот сопруг Дарко Лазиќ (28) зошто пејач уште од разводот воопшто не плаќал алиментација за нивната ќерка, а...

Естрада 06.02.20 | 20:21

Лазиќ: Во контакт сум со Ана, со Марина имаме препирки

Српскиот пејач Дарко Лазиќ призна дека е во контакт со поранешната сопруга Ана Севиќ и дека со свршеницата Марина понекогаш се расправаат. По операцијата за смалување...

Естрада 14.01.20 | 12:46

Ана Севиќ уловена со поранешниот на Копаоник

Поранешната сопруга на Дарко Лазиќ, пејачката Ана Севиќ се смири со поранешното момче Даниел Недељковиќ по паузата од неколку недели. Двајцата беа уловени во кафана...

Естрада 03.01.20 | 10:40

Севиќ во љубовен триаголник: Данијел ја изневерувал со поранешната на Лукас!

Љубовната драма на Ана Севиќ не стивнува ниту во 2020 година. Имено пејачката и водителка ја завршила својата двегодишна врска со Данијел Недељковиќ и тоа наводно поради...

Естрада 29.10.19 | 23:38

Ана Севиќ во солзи, вечерва на концертот Дарко ја остави без текст

Српскиот пејач Дарко Лазиќ вечерва го одржа големиот концерт во Сава центарот во Белград, а во првите редови го бодреше ќерката Лорена од првиот брак. Поранешната сопруга...

Естрада 26.10.19 | 10:02

Марина за свршувачката на Ана Севиќ: Се потресов

Откако се рашири информацијата дека Ана Севиќ ја раскинала свршувачката и тоа заради Дарко Лазиќ, а откако е веќе сама, голема е веројатноста Даркод а ја остави Марина...

Естрада 24.10.19 | 11:06

После бракот, на Ана и пропадна и врската: Севиќ ја раскина веридбата поради Дарко!

Поранешната сопруга на Дарко Лазиќ, Ана Севиќ и нејзиниот партнер Данијел Недељковиќ неодамна ја прекинаа 2,5 годишната врска поради недоразбирања кои не успеаја да...

Естрада 11.10.19 | 15:45

Ми се јави и ми рече мора да се видиме: Лазиќ за неверството на Ана со Аца Лукас

Српскиот пејач Дарко Лазиќ се посвети на враќањето на естрадата, а во едно интервју за српските медиуми открива во каков однос е со Ала Лукас, бидејќи непосредно пред...

Естрада 14.09.19 | 19:20

Додека Дарко мака мачи со сексот, Ана во тесно бикини позира со новата љубов

Дарко Лазиќ неодамна отворено призна пред јавноста дека по тешката сообраќајна несреќа има проблеми со сексуалниот живот и дека неговата свршеница Марина Гагиќ има...

Естрада 19.08.19 | 13:37

Ќерката на Дарко Лазиќ друг човек вика „тато“

После крајот на бракот меѓу Ана Севиќ и Дарко Лазиќ, во јавноста се шушка дека Дарко воопшто и не ја гледа нивната заедничка ќерка Лорена, а наводно за тоа е виновен новиот...

Естрада 19.08.19 | 12:38

Ќе му се слоши кога ќе чуе: Дарко Лазиќ повеќе од еден месец не ја видел ќерката

Ќерката на Ана Севиќ и Дарко Лазиќ, Лорена, откако не го гледа татко и, мисли дека татко и е Данијел Недељковиќ, па така и го вика. Дарко ќерката не си ја видел повеќе од...

Естрада 07.08.19 | 23:33

Дарко не знае што изгубил: Ана Севиќ се соблече и ги покажа совршените облини

Ана Севиќ, поранешната сопруга на Дарко Лазиќ, се соблече во костум за капење. Згодно тело, бујни гради, а и задникот е совршен. Пејачката реши со својот изглед ова лето...

Калеидоскоп 01.07.19 | 11:29

Ништо од добрите односи: Дарко Лазиќ не се појавил на роденденот на неговата ќерка

Ќерката на српскиот пејач Дарко Лазиќ и Ана Севиќ наполни пет години, а по тој повод мајката организирала голема роденденска забава во игротека. За време на прославата...

Естрада 24.06.19 | 22:48

Ѝ изнарече сè и сешто, ама побрза да ѝ јави за синот и да ја сподели среќата со „злото од жена“

Српскиот пејач Дарко Лазиќ и неговата втора жена утрово станаа родители на син, Андреј, а за среќната вест Дарко прво се пофалил на социјалните мрежи, а веднаш потоа...

Естрада 23.06.19 | 17:40

Се отарасив од тоа зло од жена, не ме прашувајте веќе за неа

Пејачот Дарко Лазиќ веќе не сака ни да чуе за поранешната сопруга Ана Севиќ, со која официјално се разведе пред само неколку дена. Кога во едно интервју го прашале да...

Естрада 19.06.19 | 12:07

Само што се разведов!

Дарко Лазиќ денеска и официјално се разведе од Ана Севиќ. Пејачот и пејачката конечно се сретнале и го завршиле и легалниот дел од нивната разделба. Само што се разведов!...

Естрада 12.05.19 | 09:15

Го почастиле со проститутка после настап, па Ана направи вистински хаос во хотелот

Дарко Лазиќ и Ана Севиќ се разделени повеќе од една година, но нивниот развод, кој не е финализиран, сè уште ги полни српските таблоиди.  Како што дознава српски „Курир“ од...

Естрада 31.03.19 | 19:29

Ана откри: Би отишла на свадба кај бившиот!

Пејачката Ана Севиќ откри како се бори со животните проблеми кои го снајдоа нејзиното семејство. Морам да признаам дека отапев, со години не не штедеа. Секогаш ме изненадуваат...

Естрада 31.03.19 | 17:26

И покрај се, не сака да зборува лошо за Дарко: Ана Севиќ прави се да ја заштити ќерката

Дарко Лазиќ доживеа сообраќајна несреќа на 23 октомври минатата година. Од здобиените повреди се уште закрепнува, а во моментите кога било најтешко, поранешната сопруга...