Ознака: Ана Брнабиќ
Балкан 08.02.22 | 18:55

Брнабиќ-Петков: Србија сака да види напредок и во европскиот пат на Македонија и Албанија

Премиерите на Бугарија и Србија, Ана Брнабиќ и Кирил Петков по денешната средба истакнаа дека Софија и Белград меѓу другото се заинтересирани за заеднички пазар на...

Балкан 02.02.22 | 17:26

Брнабиќ: Државниот врв на Црна Гора сигурно знаел дека Звицер подготвува атентат на Вучиќ

Претседателката на владата на Србија Ана Брнабиќ изјави денес дека опасноста од атентат на српскиот претседател Александар Вучиќ сè уште не е отстранета. „Комуницираме...

Балкан 01.02.22 | 12:56

Брнабиќ: Изборите во април се клучни, Србија ќе одлучи дали ќе продолжи да оди по правиот пат

Српската премиерка Ана Бранбиќ изјави дека изборите на 3 април се клучни, бидејќи уште многу тоа треба да се направи, и покрај што Србија „толку се развила“ и ја зајакнала...

Балкан 30.01.22 | 19:35

Брнабиќ за Црна Гора: Мала земја, а силна мафија

Премиерката на Србија Ана Брнабиќ изјави денес дека е неверојатно во Црна Гора, како една мала земја, да постои толку силна мафија и организиран криминал, а да не бил...

Балкан 27.01.22 | 11:07

Брнабиќ: Не е отстранета опасноста од атентат на Вучиќ

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, вели дека во овој момент главните осомничени за планирање на атентатот на српскиот претседател Александар Вучиќ се надвор од дофатот...

Балкан 19.01.22 | 09:07

Брнабиќ: Не знам зошто Ѓоковиќ не сака да се вакцинира

Премиерката Ана Брнабиќ во интервју за американскиот Си-Ен-Ен изјави дека е разочарана од начинот на кој српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ бил третиран во Австралија и...

Балкан 18.01.22 | 13:45

Брнабиќ: Бројот на новозаразени со Ковид-19 денеска ќе биде катастрофален

Српската премиерка Ана Брнабиќ оцени дека денеска, во апсолутни бројки, бројот на новозаразени со Ковид-19 „ќе биде катастрофален“. Во изјава за ТВ Прва, Брнабиќ истакна...

Балкан 18.01.22 | 11:46

Брнабиќ денеска очекува катастрофално високи бројки на заразени со ковид-19 во Србија

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, за српската ТВ Прва изјави дека денеска бројот на новозаразени со коронавирус ќе биде најголем досега во Србија, од почетокот на...

Балкан 10.01.22 | 15:50

Србија со 3.9 милијарди евра странски инвестиции, 250 фабрики и 12.000 нови вработувања

Србија ја заокружи годината што измина со рекорди. Странските инвестиции достигнаа 3.9 милијарди евра странски инвестиции. Досега се отворени 12.000 нови работни места...

Останати спортови 08.01.22 | 10:57

Му носат храна без глутен, му дадоа лап-топ и справи за вежбање, открива Брнабиќ за Ѓоковиќ

Српската премиерка Ана Брнабиќ се слушнала со министерката за надворешни работи на Австралија за ситуацијата во која се наоѓа српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ. Брнабиќ...

Балкан 28.12.21 | 23:41

Ана Брнабиќ ја потпишале како премиерка на Хрватска: Србите тераат мајтап дека сакаат да им ја земат

Српската премиерка Ана Брнабиќ денеска одговараше на прашања за проектот Јадар и компанијата Рио Тинто, а еден детал од телевизискиот пренос го привлече вниманието...

Естрада 03.12.21 | 18:26

Партнерката на Ана Брнабиќ во ефектен фустан се појави на насловната на француски магазин

Милица Ѓурѓиќ, партнерка на српската премиерка, Ана Брнабиќ, се најде на насловната страница на арапското издание на познатиот моден магазин „L’Officiel“. На фотографијата...

Балкан 15.11.21 | 13:29

Брнабиќ ги поддржува Македонија и Албанија да почнат преговори со ЕУ

Српската премиерка Ана Брнабиќ денеска ги повика сите на Балканот кои немаат пристапено во „Отворен Балкан“, вклучително и Косово, да се приклучат на иницијативата,...

Балкан 24.10.21 | 23:55

Брнабиќ откри како планирале да го убијат српскиот претседател

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, изјави дека било планирано убиство на претседателот на Србија, Александар Вучиќ. Според неа, атентатот бил детално и долго планиран,...

Балкан 13.10.21 | 14:50

Брнабиќ со порака до НАТО: Запрете го Курти

Jа повикувам меѓународната заедница, НАТО и КФОР, итно да реагираат и да го спречат Албин Курти, реагира српската премиерка Ана Брнабиќ по денешната акција на косовската...

Балкан 10.10.21 | 17:52

Брнабиќ: Паралелната структура во МВР сакаше да ја искористи Јовањица за соборување на Вучиќ

Премиерката на Србија Ана Брнабиќ изјави денеска дека постојат „непобитни докази” дека „паралелна структура” во Министерството за внатрешни работи (МВР) сакала...

Балкан 27.09.21 | 12:32

Брнабиќ: ЕУ не прави ништо по прашањето за Косово, тие треба да го почитуваат својот збор

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ изјави дека Европската Унија во моментов „не прави ништо, или прави многу малку“ за прашањето околу Косово. Немам ништо добро да...

Балкан 11.09.21 | 21:43

Брнабиќ: Наредните денови ќе донесеме одлука за воведување ковид пропусници

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, по седница на Кризниот штаб за сузбивање на епидемијата на коронавирус, изјави дека епидемиолошката состојба во Србија станува се...

Балкан 09.09.21 | 12:21

Брнабиќ и српската Влада изразија сочувство до фамилиите и граѓаните на земјава

Со голема болка ја примивме веста за трагедијата што ја погоди вашата земја. Ова е многу тажен ден и граѓаните на Србија се со вас во овие тешки моменти, напиша Брнабиќ...

Балкан 05.09.21 | 21:27

Елеганција: Aна Брнабиќ ја однесе партнерката на опера

Премиерката на Србија Ана Брнабиќ реши да одмори од секојдневните обврски и да се опушти.Ана ја однесе нејзината партнерка Милица на опера.Тие ја гледаа операта „Кармен“...