Ознака: амфетамини
Црна хроника 05.06.21 | 20:45

Пронајдени амфеамини и марихуана кај 38-годишно лице од Карпош кое е во куќен притвор

Синтетичка дрога, амфетамин и марихуана биле пронајдени и запленети кај 38-годишно лице од скопски Карпош кој според полицијата издржувал куќен притвор. Од МВР соопштија...

Црна хроника 14.11.20 | 10:31

„25г од убавото“: Фатен дилер од Влае, МВР сподели фотографии од заплената

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за недозволена трговија со дрога во координација со СВР Скопје вчера околу 17 часот во скопската...

Црна хроника 10.06.19 | 10:36

Кумановец фатен со марихуана и амфетамини

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Т.М.(19) од Куманово за неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори. На...

Црна хроника 10.01.19 | 13:47

Скопјанка и скопјанец фатени со амфетамини и екстази

Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за недозволена трговија – Одделение за недозволена трговија со дрога до скопското Јавно обвинителство поднесе кривична...