Ознака: амди бајрам
Македонија 14.04.20 | 20:53

„Шеќерот си го направи своето“: Aмди Бајрам остана без ногата

Пратеникот и претседател на Сојузот на Ромите, Амди Бајрам (63), деновиве во домашна атмосфера закрепнува по ампутацијата на ногата. За ,,Фокус” во телефонски разговор...

Македонија 28.02.20 | 18:38

„И у 7 саат да ги напуниме таму кутиите да си бидат како што треба, на броење да си искочи како што треба…“

Богдан Илиевски на Фејсбук објави видео со пратеникот Амди Бајрам, како јавно кажува како треба да се полнат гласачките кутии. Ве поздрави Амди Бајрам, големиот партнер...

Твитови 16.02.20 | 23:21

Го разбуди некој Амди Бајрам?


Калеидоскоп 11.02.20 | 16:34

Амди Бајрам го преспа и НАТО – пратеникот во длабок сон

Ни свечената седница за ратификација на Протоколот за пристапување на Македонија во НАТО не беше доволно интересна за пратеникот на Амди Бајрам. Тој и оваа...

Естрада 18.11.19 | 11:52

Амди Бајрам: Сум вработувал Роми со основно секаде, тоа ми е најголемиот подарок

Kaко од „Зајко кокорајко“, премиерот во заминување Зоран Заев му прости и го прими во коалиција Амди Бајрам? Зошто ниту една власт кај нас не може да опстане без него...

Македонија 29.10.19 | 12:58

Амди Бајрам: Сега сум со СДСМ, по изборите не се знае

Амди Бајрам на прес конференција пред новинарите рече дека останува во коалиција со СДСМ. Тој изјави дека е шпекулација оти неговата партија ќе коалицирала со ВМРО-ДПМНЕ. „Чиста...

Калеидоскоп 08.09.19 | 23:14

Амди Бајрам ќе ја мажи внуката

Македонскиот политичар и пратеник Амди Бајрам во скопскиот хотел „Александар Палас“ прави веридба за внуката, објави „Скопје1“. На забавата специјални гости се Џеј...

Македонија 29.08.19 | 22:06

Амди Бајрам прв го напушти бродот што тоне

Претседателот на Сојузот на Ромите и пратеник Амди Бајрам, веќе неколку месеци наназад не е актуелен во јавноста. За ,,Фокус” вели дека сфатил како е подобро повеќе да...

Македонија 03.07.19 | 16:57

Амди Бајрам: Со нив сум во коалиција, не би правел тензии, Рашковски кажал цигани во еуфорија

Пратеникот Амди Бајрам кој е во коалиција со СДСМ, во изјава за Лидер не сака да го осуди генсекот Драги Рашковски за расизам и говор на омраза. Не би сакал да навлегувам...

Двоглед 05.06.19 | 21:20

Бети, Крсто, Курто, Амди, Мира Дизел побараа оставка од Зоки северџанот од Муртино

Си-ен-ен 1 јули 2019 Јас сум Џеки Андерсон од студиото во Лондон. Колешката Кристина Аманпур е на терен во Скопје, Македонија. Таа има возбудливи вести од таму…. Аманпур: Политички...

Македонија 05.05.19 | 22:32

Амди Бајрам победник на сите избори

Пратеникот Амди Бајрам вечерва беше во првите редови во Изборниот штаб на Стево Пендаровски. Тој е човекот на политичката сцена што слави на сите избори. Амди стави...

Македонија 01.03.19 | 22:44

Бајрам се откажа од кандидатурата за да не го победи Пендаровски

Пратеникот и претседател на Сојузот на Ромите, Амди Бајрам влезе во трката за претседател на држава, откако ја доби поддршката од партијата на Централниот одбор. Вечерва...

Македонија 27.02.19 | 21:02

Амди Бајрам повторно спие во собраниската сала

Пратеникот Амди бајрам повторно фотографиран како спие во собраниската сала. Фото: Цивил

Македонија 27.02.19 | 13:52

Амди се налути: Не можам да дојдам до збор во овој парламент!

По реакцијата на пратеникот Зијадин Села, затоа што е 17-ти на списокот на пратеници денеска за поставување прашања во Собрание, се побуни и пратеникот Амди Бајрам кој...

Македонија 25.02.19 | 13:45

Е, море Амди, престани да ги гледаш Ромите како твој двор и лесен смет за продажба

Ви се обраќам со целосна верба во вас и во нашиот семоќен и семилостив господар, без намера да му наштетам кому било, молам за малку внимание потребно за нашиот спас,...

Калеидоскоп 10.02.19 | 12:24

Амди Бајрам: Син ми заврши факултет, ама не знам каков

Пратеникот Амди Бајрам oд Сојузот на Ромите, кој ќе се кандидара за претседател на државата, во интервју за ТВ 24 откри дека неговиот син Елвис Бајрам завршил факултет....

Македонија 06.02.19 | 23:10

Бајрам: И оние на кои им покажав среден прст ќе гласаат за мене

Пратеникот Амди Бајрам oд Сојузот на Ромите, кој ќе се кандидара за претседател на државата, вечерва во интервју за ТВ 24 изјави дека е сериозен во намерата да се трка...

Твитови 05.02.19 | 09:00

Обичен ден во СМК – малку облачно, со повремени врнежи од зољи, калаши и кандидатури во нискообразованите подрачја…

Се маваа со зољи у Мавровка, со калашњикови у Визбегово пљачкаа банка, Амди ќе се кандидира за претседател. Обичен ден во СМК, малку наоблачен — Ina (@mnogufina) February 4, 2019

Македонија 04.02.19 | 19:19

Амди Бајрам: Јас сум комуникативен, „ластик-систем“, со секого се поздравувам и битно е да се учествува и да остане во историјата

Вечерва во емисијата Студио 1 на 1ТВ гостуваше лидерот на Сојузот на Ромите, Амди Бајрам, кој ќе се кандидира за претстојните претседателски избори и истакна дека поддршка...

Македонија 03.02.19 | 20:22

Амди Бајрам кандидат за претседател

Аднан Мемеди кој е дел од Централниот одбор на Сојузот на ромите денес на својот Фејсбук профил објави дека за претседател на Македонија ќе го кандидираат Амди Бајрам,...