Ознака: амди бајрам
Двоглед 05.06.19 | 21:20

Бети, Крсто, Курто, Амди, Мира Дизел побараа оставка од Зоки северџанот од Муртино

Си-ен-ен 1 јули 2019 Јас сум Џеки Андерсон од студиото во Лондон. Колешката Кристина Аманпур е на терен во Скопје, Северна Македонија. Таа има возбудливи вести од таму…. Аманпур: Политички...

Македонија 05.05.19 | 22:32

Амди Бајрам победник на сите избори

Пратеникот Амди Бајрам вечерва беше во првите редови во Изборниот штаб на Стево Пендаровски. Тој е човекот на политичката сцена што слави на сите избори. Амди стави...

Македонија 01.03.19 | 22:44

Бајрам се откажа од кандидатурата за да не го победи Пендаровски

Пратеникот и претседател на Сојузот на Ромите, Амди Бајрам влезе во трката за претседател на држава, откако ја доби поддршката од партијата на Централниот одбор. Вечерва...

Македонија 27.02.19 | 21:02

Амди Бајрам повторно спие во собраниската сала

Пратеникот Амди бајрам повторно фотографиран како спие во собраниската сала. Фото: Цивил

Македонија 27.02.19 | 13:52

Амди се налути: Не можам да дојдам до збор во овој парламент!

По реакцијата на пратеникот Зијадин Села, затоа што е 17-ти на списокот на пратеници денеска за поставување прашања во Собрание, се побуни и пратеникот Амди Бајрам кој...

Македонија 25.02.19 | 13:45

Е, море Амди, престани да ги гледаш Ромите како твој двор и лесен смет за продажба

Ви се обраќам со целосна верба во вас и во нашиот семоќен и семилостив господар, без намера да му наштетам кому било, молам за малку внимание потребно за нашиот спас,...

Калеидоскоп 10.02.19 | 12:24

Амди Бајрам: Син ми заврши факултет, ама не знам каков

Пратеникот Амди Бајрам oд Сојузот на Ромите, кој ќе се кандидара за претседател на државата, во интервју за ТВ 24 откри дека неговиот син Елвис Бајрам завршил факултет....

Македонија 06.02.19 | 23:10

Бајрам: И оние на кои им покажав среден прст ќе гласаат за мене

Пратеникот Амди Бајрам oд Сојузот на Ромите, кој ќе се кандидара за претседател на државата, вечерва во интервју за ТВ 24 изјави дека е сериозен во намерата да се трка...

Твитови 05.02.19 | 09:00

Обичен ден во СМК – малку облачно, со повремени врнежи од зољи, калаши и кандидатури во нискообразованите подрачја…

Се маваа со зољи у Мавровка, со калашњикови у Визбегово пљачкаа банка, Амди ќе се кандидира за претседател. Обичен ден во СМК, малку наоблачен — Ina (@mnogufina) February 4, 2019

Македонија 04.02.19 | 19:19

Амди Бајрам: Јас сум комуникативен, „ластик-систем“, со секого се поздравувам и битно е да се учествува и да остане во историјата

Вечерва во емисијата Студио 1 на 1ТВ гостуваше лидерот на Сојузот на Ромите, Амди Бајрам, кој ќе се кандидира за претстојните претседателски избори и истакна дека поддршка...

Македонија 03.02.19 | 20:22

Амди Бајрам кандидат за претседател

Аднан Мемеди кој е дел од Централниот одбор на Сојузот на ромите денес на својот Фејсбук профил објави дека за претседател на Македонија ќе го кандидираат Амди Бајрам,...

Калеидоскоп 12.01.19 | 14:51

Амди Бајрам збесна, добил визија…

Синоќа во Скопје се одржа традиционалниот Ромски бал, на кој секоја година домаќин е пратеникот во владејачката коалиција од Сојузот на Ромите, Амди Бајрам. Иако поканети,...

Твитови 12.01.19 | 08:46

Се смирија Амди и Самка


Македонија 02.01.19 | 09:36

Амди Бајрам од власта повика да се гласа за име кое го нема во Преспанскиот договор

Лидерот на Демократскиот сојуз на Ромите и секогаш пратеник од владејачката коалиција Амди Бајрам во изјава за Пресинг ТВ повика да се гласа за име кое што не стои во...

Скопје 29.12.18 | 22:59

Печени јариња за Заев, Џафери и Шилегов кои се ВИП гости на Европскиот ромски бал на Амди Бајрам

Лидерот на Ромите, пратеникот Амди Бајрам се подготвува за вистински спектакл по повод јубилејот, 40 години Европски ромски бал, кој ќе се одржи на 11-ти јануари во хотелот...

Калеидоскоп 27.12.18 | 22:21

Цело јагне печено и миринда за Заев, Шилегов и Џафери – ВИП златни гости на Ромскиот бал

Лидерот на Ромите, пратеникот Амди Бајрам се подготвува за вистински спектакл по повод јубелејот, 40 години Европски Ромски бал, кој ќе се одржи на 11 јануари во хотелот...