Ознака: амбулантни возила
Македонија 02.11.20 | 10:33

Ни „тенкот“ продаден, ни амбулатни возила купени: Заев и една од неговите лаги

Потсетување на тоа што зборуваше Зоран Заев во неговата кампања „За живот“, како и состојбата во која се наоѓа Македонија со него и СДСМ на власт. Димовски: СДСМ одлучила...

Македонија 02.11.20 | 10:16

Димовски: СДСМ одлучила дека во јавното здравство треба да се инвестира 62% помалку од инвестициите кои ги правела Владата на ВМРО

СДСМ ги намалила за 62% средствата за капитални инвестиции во јавното здравство, предупредува поранешниот пратеник од ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски, споредувајќи ги последните...

Македонија 02.11.20 | 10:08

Заев и Филипче се расфрлаат со амбулантни возила: Не едно, две возила за струмичката болница

Откако ги намали за повеќе од половина капиталните инвестиции во здравството, СДСМ глуми загриженост и посветеност. Очигледно јавното обраќање на директорот на струмичката...

Македонија 01.11.20 | 15:56

Моторите што ги возите без кациги вредат повеќе од амбулантно возило

Многу прашина крена во јавноста статусот на директорот на струмичката болница, во кој моли за донации за амбулантно возило. Иако за кратко тој се повлече, а СДСМ преку...

Македонија 01.11.20 | 13:28

Опозицијата барала со амандман на ребалансот три возила за болницата во Струмица – власта одбила

Опозицијата барала со амандман на ребалансот три возила за болницата во Струмица – власта одбила, соопшти денеска Дајанчо Ефтимов, пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, откако...

Македонија 01.11.20 | 10:17

Ѓорчев: Во 2012 и 2014 ВМРО-ДПМНЕ набави 70 амбулантни возила, СДСМ во 2020 нула!

Владимир Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека годинава се набавени нула амбулантни возила додека во 2012 како за пример се набавени 70. -Набавени амбулантни...

Македонија 31.10.20 | 19:36

Здравствените работници да останат со ладни глави: Заев и Филипче обезбедиле возило, ќе пристигне за два месеци

По повлекувањето на статусот за донации за амбулантно возило во Струица, со Фејсбук статус се јави пратеникот Костадин Костадинов. Тој пишува дека е обезбедено возило...

Македонија 31.10.20 | 18:26

Кој го присили директорот Гогов да ја повлече молбата за донација?

Кој го притисна директорот на струмичката болница Наке Гогов за еден час да го повлече статусот во кој моли за донација за амбулантно возило? После сите негативни коментари...

Македонија 31.10.20 | 17:42

Директорот на струмичката болница бара милостина за да купи амбулантно возило

На Фејсбук се споделува статус на директорот на струмичката болница кој моли сограѓаните, кој колку може, од срце да донира за да може да купи амбулантно возило. Овој...

Здравје 24.03.20 | 14:47

Tри амбулантни возила за Клиниката „Св. Наум Охридски“ донација од ФФМ

Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија, Муамед Сејдини, директорот на Клиниката за хируршки болести, д-р Љубен Арсенков, и економскиот директор на Клиниката...