Ознака: алексис санчез
Фудбал 06.08.20 | 12:46

Санчез останува на „Сан Сиро“: Манчестер се оттараси Интер го прибра

Интер го официјализира договорот за трансфер на напаѓачот Алексис Санчез. Манчестер јунајтед се откажа од правата на играчот, се објавува на веб-страницата на клубот...

Фудбал 19.06.20 | 08:49

Никој не го сака Алексис Санчез: Јунајтед го моли Интер да го задржи

Раководството на Манчестер Јунајтед се обидува да го убеди Интер да го задржи Алексис Санчез следната сезона, пренесува Скај Италија. „Црвените ѓаволи“ се надеваат...

Фудбал 30.08.19 | 09:33

Санчез го финализираше трансферот во Интер

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед и Чиле, Алексис Санчез, му се приклучи на Интер каде ќе ја одигра претстојната сезона, објавија двата клуба. Договорот за позајмица е...

Фудбал 28.08.19 | 20:26

Интер добива големо засилување: Алексис Санчез пристигна во Милано

Офанзивецот на Манчестер Јунајтед, Алексис Санчез денеска е снимен на аеродромот во Милано. Чилеанецот е во италијанскиот град за да помине лекарски прегледи и да потпише...

Фудбал 27.08.19 | 15:24

Уште две засилувања месецов пристигнуваат во Интер

По одличниот старт на новата сезона кој синоќа фудбалерите на Интер го забележаа со победата над Лече (4-0) во Серија А, нивните фанови веќе имаат нова причина за задоволство. Имено,...

Фудбал 12.03.19 | 09:34

Солскјер незадоволен од Санчез, Чилеанецот го напушта Јунајтед на крајот на сезонава

Алексис Санчез најверојатно ќе го напушти Манчестер Јунајтед во текот на летото, бидејќи не е во плановите на Оле Гунар Солскјер за следната сезона, јавува „Сан“. Норвешкиот...

Фудбал 21.12.18 | 12:02

Санчез заработил 20 000 фунти од отказот на Мурињо

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед меѓусебе се обложиле на 20 000 гунти дека нивниот доскорашен тренер, Жозе Мурињо ќе добие отказ. Најточна била прогнозата на Алексис...