Ознака: алексдандар николоски
Македонија 06.06.22 | 19:50

Николоски: Го повикувам народот да излезе масовно на 18 јуни, очекувам 100.000 луѓе

СДСМ, а пред се Ковачевски секое сабајле и секоја вечер се молат ДУИ да не им излезе од Влада, и на тој начин да им го продолжи политичкиот век уште некој месец. Така што...

Економија 28.05.22 | 16:29

Николоски: Граѓаните ќе плаќаат поскапа електрична енергија заради недомаќинското работење на Заев и Ковачевски

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ при денешната негова посета во Прилеп зборуваше за најавеното поскапување на струја кое го најави власта и потсети...

Македонија 20.05.22 | 14:39

СДСМ да седнат на лидерска средба и да се договори датум на избори, активниот бојкот продолжува

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во соработка со...