Ознака: Александра Војнеска Зикова
Останати спортови 28.10.20 | 22:32

Претседателот на боксерката федерација и уште десетина членови го напуштија Собранието на МОК

Намерата да се изгласа Даниел Димевски за преседател на Македонскиот олимписки комитет (МОК) по секоја цена на синоќешното Изборно собрание на македонското олимписко...

Останати спортови 27.10.20 | 21:57

Се подготвува ли нешто матно? Одбиена кандидатурата на Војнеска-Зикова за лидер на МОК!

На само еден ден до изборното Собрание на кое ќе биде избран само вториот претседател во историјата на Македонскиот олимписки комитет (МОК), доаѓа информацијата дека...

Останати спортови 25.10.20 | 13:41

Зошто Заев го сака МОК – кандидатите без капацитет и со сомнителен багаж

Изминативе неколку денови пишувавме за потенцијалните кандидати за наследник на познатиот Васил Тупурковски Циле, кој си заминува од позицијата по 28 години предводење...