Ознака: Александра Пријовиќ
Естрада 03.08.19 | 13:04

Наместо да го славам твојот роденден, јас ти правам простување: Мајката на Пријовиќ се уште страда по него

Борка Михајловиќ сподели тажна објава на социјалните мрежи, а се однесува на нејзиниот починат татко. Мајка и на Александра Пријовиќ напиша потресна порака која ја...

Естрада 21.07.19 | 12:16

Прија заплива во актерските води, доби улога во популарната серија

Пејачката, Александра Пријовиќ доби улогa во четвртата сезона од популарната серија „Убијци на мојот татко“. Како што пренесуваат српските медиуми пејачката ќе се...

Естрада 24.06.19 | 12:18

Ми замина вчера: Тага ја скрши Александра Пријовиќ!

Пејачката Александра Пријовиќ ги растажи фановите кога на својот Инстаграм профил објави вест дека починал нејзиниот дедо. Александра објави нивна заедничка фотографија...

Естрада 11.06.19 | 21:15

Имав цврсти барања: Кои критериуми морала да ги исполни дадилката на Александар?

По тримесечна пауза од јавниот живот, Александра Пријовиќ повторно почна со настапи и гостувања во медиумите. Снаата на Лепа Брена вели дека не ѝ недостасувале многу...

Естрада 05.06.19 | 22:51

Го избегнува презимето Живоиновиќ: Александра смисли нова финта

Познатата српска пејачка и снаа на Лепа Брена, Александра Пријовиќ се врати на музичката сцена, па многумина ги изненади со својата одлука. Имено, таа претходната година...

Естрада 31.05.19 | 10:09

Само што се породи, а не ја вади цигарата од уста: Пријовиќ ужива во никотинот, а нејзиниот маж во алкохолот

Александра Пријовиќ ужива во мајчинството, но по се судејќи, не се откажува од ноќните излегувања поради малото бебе. Пејачката со сопругот Филип Живоиновиќ во среда...

Естрада 25.05.19 | 18:39

Деколте до папок, а шлицот…ќе подизнете: Пријовиќ со Филип и свекорот дојдоа на гала веселбата

Александра Пријовиќ со сопругот Филип и свекорот Боба Живоиновиќ дошла на свадбата на Драгана Џајиќ и Милош Ивановиќ. Пејачката за оваа прилика избрала фустан кој ги...

Естрада 24.05.19 | 22:49

Александра Пријовиќ му верува на сопругот: „Никогаш не му го проверувам телефонот!“

Последните неколку недели во српските медиуми повторно се шпекулира за тоа дали Филип Живојиновиќ е неверен кон својата сопруга, пејачката Александра Пријовиќ, додак...

Сцена 14.05.19 | 15:38

Филип ја изневерувал Пријовиќ: Плачела, се гушела, го викала, тој не и одговарал

Пеачката поради синот Александар поминала преку неверството, но на Филип тоа никогаш нема да му го прости. Филип Живојиновиќ је изневерувал Александра Пријовиќ со една...

Калеидоскоп 13.05.19 | 13:48

Познатата турска актерка е двојничка на Пријовиќ

Турската актерка Мине Килиџ секојдневно ја гледаме на малите екрани во Македонија како еден лик од позната турска серија. Актерката многумина ја споредуваат со пејачката...

Естрада 12.05.19 | 17:05

Пејачката се враќа на сцената: Не може да ги плаќа ратите за кредитот

Иако пред два и пол месеци на свет го донесе синот Александар, пејачката Александра Пријовиќ се враќа на сцената. Но не бидејќи и’ недостига пеењето, туку поради материјални...

Естрада 01.04.19 | 15:52

Пријовиќ го остави бебето дома и се појави на роденден кај својот девер

Пејачката Александра Пријовиќ се породи пред еден месец и откако стана мајка на малиот Александар таа и сопругот Филип не излегуваат од дома и цело време се покрај својот...

Семејство 26.03.19 | 21:53

Се породи пред само две недели: Александра Пријовиќ во топ-форма

Пејачката Александра Пријовиќ која на трети март стана мајка денес првпат е фотографирана по породувањето. Снаата на Лепа Брена која пред само две недели го роди синот...

Естрада 23.03.19 | 15:09

За да не го резили Филип, ги батали ромските свадби

Александра Пријовиќ ја почнала пејачката кариера пред 8 години, во „Ѕвездите на Гранд“. Почетната популарност ѝ донела многу тезгу, па искуството го калела и со настапи...

Естрада 16.03.19 | 15:47

Сè за новопечената мајка: Александра Пријовиќ ова го забрани во својот дом

Александра и Филип Живоиновиќ се преселија во новиот дом во близина на местото каде што живее Лепа Брена. Иако и кујната им е средена и врвно опремена во нивниот дом,...

Естрада 08.03.19 | 22:08

Брена ја собра естрадата на мекици: Бебето на Пријовиќ ќе има три баби

Пејачката Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ, син на сопругот на Лепа Брена од првиот брак, станаа родители на момчето Александар, а младиот татко прославата ја...

Естрада 07.03.19 | 10:00

Прија за породувањето дала 5.000 евра: Еве кој прв ќе ѝ помогне со Александар кога ќе го напушти родолиштето

Александра Пријовиќ и Филип Живоиновиќ станаа родители на момче, на кое од порано му го избраа името Александар. Пејачката се породила со царски рез, а бебето на раѓање...

Естрада 07.03.19 | 07:04

Првите фотографии од болницата – Александар центар на светот во семејството Живоиновиќ

Пејачката Александра Пријовиќ се породи денеска на 6. март. Таа и нејзиниот сопруг Филип Живојиновиќ за првпат станаа родители. Добија син, кој го крстија Александар. Пријовиќ...

Естрада 06.03.19 | 22:11

Баба Брена ја крена чашата за Александар

Денеска се породи српската пејачка Александра Пријовиќ. Таа и нејзиниот сопруг Филип Живојиновиќ го добија првото дете, синот Александар. Пејачката се породи со царски...

Естрада 06.03.19 | 20:29

За раѓањето на внукот Брена наздрави на неверојатен начин

Пејачката Лепа Брена не ја крие радоста дека нејзиниот посинок Филип стана татко. Во изјава за Блиц Брена рекла дека е одушевена од добрата вест, па еуфорично прознала...