Ознака: Александар вулин
Балкан 22.09.22 | 10:32

Вулин: Забрана за влез во Србија за одредени учесници на Европрајдот

Министерот за внатрешни работи Александар Вулин најави дека денеска или утре ќе поднесе кривична пријава против дел од учесниците на манифестацијата „Европрајд“...

Балкан 22.08.22 | 09:21

Српскиот министер за внатрешни работи денеска во Москва на средба со Лавров

Министерот за внатрешни работи на Србија Александар Вулин денеска, за време на работната посета на Москва, треба да се сретне со шефот на руската дипломатија Сергеј...

Балкан 02.06.22 | 17:44

Дојава за десетици поставени бомби предизвика паника во Белград: Има и во домовите на Брнабиќ, Вулин, Вучиќ…

Редакцијата на порталот Телеграф.рс повторно добила електронска пошта во која непознат испраќач наведува дека на повеќе локации во Белград била поставена експлозивна...

Балкан 28.05.22 | 18:32

Вулин: Србија нема да воведува санкции кон Русија

Министерот за внатрешни работи Александар Вулин денеска изјави дека Србија нема воведено и нема да воведе санкции кон Русија. „Европа е збир на територии, не е збир...

Балкан 26.05.22 | 18:00

Вулин: Тоа што Кличко им го признава на Албанците во Србија, ќе мора да им го признае и на Русите во Украина

Министерот за внатрешни работи на Србија Александар Вулин остро реагираше на изјавата на киевскиот градоначалник и поранешен боксер Виталиј Кличко, дека како што „Албанците...

Балкан 20.04.22 | 08:48

Вулин: Против Србија се води хибридна војна, не казнуваат затоа што не воведовме санкции против Русија

Министерот за внатрешни работи на Србија и лидер на Социјалистичкото движење, Александар Вулин, гостувајќи на ТВ Хепи, истакна дека против Србија се води хибридна војна...

Балкан 28.01.22 | 14:50

Изгледавме и идиотски порно видеа, зошто во нив имало некој кој личи на Матеј, проверувавме инфо и од пророчици, вели Вулин за истрагата по исчезнатиот сплиќанец

Српскиот министер за внатрешни работи Александар Вулин во Дневникот на РТС рече дека српската полиција ја отфрли можноста за напад, особено напад со етнички мотиви,...

Балкан 21.01.22 | 22:03

Сериозна земја од ЕУ им јавилa на српските власти дека се спрема атентат на Вучиќ

Министерот за внатрешни работи Александар Вулин соопшти дека постои организирана криминална група, организирана од Радоје Звицер, која има намера да изврши атентат...

Балкан 11.10.21 | 11:21

Србија купува најмодерно вооружување од Русија

Српскиот министер за внатрешни работи, Александар Вулин, соопшти дека српската војска и полиција ќе добијат најнова опрема и оружје од Русија. Армијата и полицијата...

Балкан 11.10.21 | 10:02

Вулин: Србија нема да влезе во НАТО и нема да поддржи санкции против Русија

Српскиот министер за внатрешни работи, Александар Вулин, порача дека Србија, под сегашното раководство, строго ќе се придржува до воената неутралност, нема да влезе...

Балкан 09.09.21 | 14:12

Србија се плаши од мигранти од Македонија, се воведуваат мешани патроли

Министерот за внатрешни работи на Србија, Александар Вулин денеска изјави дека се надева оти наскоро и на границата со Македонија ќе се најдат мешани полициски...

Балкан 22.08.21 | 10:32

Вулин за мигрантите: Никој од нив не сака да остане во Србија

Министерот за внатрешни работи на Србија, Александар Вулин изјави дека во моментот има 5.000 мигранти во прифатните центри, и тие не се само од Авганистан. „Само промена...

Македонија 06.08.21 | 13:55

Вулин: Ќе останеме колку што е потребно за да им помогнеме на македонските граѓани во борбата со пожарите

Министерот за внатрешни работи на Србија, Александар Вулин, изјави дека српската помош за гасењето на пожариите во Македонија ќе трае колку што е потребно за да им се...

Македонија 03.08.21 | 19:58

Српскиот министер Вулин дојде на лице место да ја види состојбата со пожарите

Српскиот министер за внтрешни работи  Александар Вулин попладнево престојуваа во Старо Нагоричане за на лице место да ја види состојбата. Српскиот министер Вулин истакна...

Балкан 02.07.21 | 13:02

Вулин: Подобро Србија да не влезе во ЕУ, ако тоа значи откажување од нашите пријатели

Српскиот министер за внатрешни работи и претседател на Движењето на социјалистите, Александар Вулин, изјави дека за Србија е подобро да се откаже од патот кон ЕУ доколку...

Балкан 01.07.21 | 00:06

Вулин: Хашкиот суд е создаден за да им суди на Србите, а не да ја бара правдата

Министерот за внатрешни работи на Србија, Александар Вулин, по повод пресудата на Хашкиот трибунал за поранешните лидери на Службата за државна безбедност на Србија,...

Балкан 26.06.21 | 22:46

Српската полиција е зад петите на водачот на Кавачкиот клан со македонски пасош

 Имаме информации за Радојде Звицер и за неговото движење. Истрагата одлично напредува. Во законскиот рок ќе излеземе со обвинение. Очекувам најголема казна, заслужи...

Балкан 18.06.21 | 17:49

Вулин: Да им се забрани влез во Србија на оние кои гласаа за Резолуцијата за геноцид во Сребреница

Српскиот министер за внатрешни работи, Александар Вулин изјави дека ќе побара забрана за влез во Србија за оние кои во црногорскиот Парламент гласале за Резолуцијата...

Балкан 06.06.21 | 21:02

Вулин: Знаеме кој ќе го наследи, но Беливук никогаш повеќе нема да го види сонцето

Министерот за внатрешни работи на Србија Александар Вулин вели дека истрагата ќе утврди за што се подготвувала екипата на Вељко Беливук и Марко Миjковиќ, но дека е јасно...

Балкан 28.05.21 | 09:11

Кавачкиот клан „врти“ милијарда евра годишно

Министерот за внатрешни работи на Србија Александар Вулин за ТВ Пинк откри дека Кавачкиот клан годишно од дрога „врти“ една милијарда евра и поради тоа се чуствувале...