Ознака: александар трајковски
Црна хроника 29.08.19 | 14:45

Обвинетите од „Насилство во Центар“се сомневаат дека „Рекет“ ги засега и нив

Слика на која се ракува Андреј Жерновски со Бојан Јовановски денеска покажа Александар Трајковски, еден од обвинетите за „Шлаканиците во Центар. Трајковски пред медиумите...

Фудбал 04.08.19 | 23:23

Александар Трајковски втор Македонец во Примера

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Александар Трајковски ќе го носи дресот на Мајорка, пишуваат во Италија. https://t.co/0Y71Lqapv9 — Alfredo Pedullà (@AlfredoPedulla) August 4, 2019 Поранешниот...

Фудбал 11.07.19 | 11:10

Спортинг отпадна во трката за Трајковски, во игра нов италијански гигант

По проблемите во кои западна тимот на Палермо, македоснкиот репрезентативец Александар Трајковски сигурно летово ќе го промени клубот. Откако повеќе италијански медиуми...

Македонија 26.06.19 | 21:24

На оние кои ме избркаа им порачувам дека нема да ме скршат, ќе одговараат, тиранот е на колена!

Притисокот на власта кон сите кои мислат поинаку од нив продолжува. Денес ми е врачено решението со кое ми престанува работниот однос во Царинската управа бидејќи самоиницијативно...

Фудбал 02.03.19 | 23:41

Гол и асистенција за Трајковски, Палермо издвојува важна победа против Лече

Македонскиот репрезентативец, Александар Трајковски постигна погодок и забележа асистенција во триумфот на Палермо од 2-1 над Лече во 27. коло од втората лига на Италија. „Сицилијанците“...

Македонија 21.01.19 | 21:29

Трајковски: Започна една фингирана дисциплинска постапка во која се прекршуваат мноштво закони

Хајката на власта против неистомислениците зема замав. Овојпат на удар се најде Александар Трајковски, вработен во Царинската управа, која започнува една фингирана...

Црна хроника 17.12.18 | 12:38

Проблеми со дишните патишта причина за патувањето на Александар Трајковски во Будимпешта

Во Кривичен суд во тек е јавна отворена расправа за предметот на СЈО „Општина Центар”. Пред почетокот на доказната постапка со изведување на сведоци, обвинителката...

Фудбал 08.12.18 | 23:02

Македонска вечер во Падова: Несторовски и Трајковски стрелци, Палермо на врвот на Серија Б

Македонските фудбалски репрезентативци, Александар Трајковски и Илија Несторовски беа најзаслужни во денешната победа на Палермо на гостувањето кај Падова од 1-3. По...