Ознака: александар ружин
Македонија 24.03.20 | 18:37

Бившиот советник на Заев, Александар Ружин: Богатите и дијаспората ни го донесоа вирусот

Богатите и дијаспората ни го донесоа вирусот, смета Александар Ружин, надворешен соработник на поранешниот премиер Зоран Заев. Ружин на Заев му даваше совети за: „економска,...

Твитови 18.10.19 | 00:11

Се јави и советникот за Франција, Александар Ружин: Што се уште неколку месеци?


Македонија 30.05.19 | 20:23

Заев го понижи македонскиот амбасадор и испрати контровезрзна порака до Франција

Пратеникот Антонио Милошовски ја коментира изјавата на Зоран Заев за неговите советници Александар Ружин и Љупчо Зафировски. Заев: Не знаев дека Зафировски има хонорар...

Македонија 29.05.19 | 11:17

Венко поевтин од Ружин, вкупниот трошок за новите советници 18.000 евра

Околу 18.000 евра од буџетот ќе бидат исплатени за советите на Александар Ружин и на Венко Андоновски. Синот на поранешниот дипломат Нано Ружин и познатиот писател се најдоа...

Македонија 29.05.19 | 10:13

Кога си сам и тажно е сè, на Алекс и Елена сети се

Синот на на поранешниот дипломат и актуелен професор на ФОН Нано Ружин, Александар Ружин, деновиве е назначен за дипломатски советник на Зоран Заев за „економска, социјална...

Македонија 28.05.19 | 16:52

Дипломатскиот советник на Заев Александар Ружин во слободно време се занимава со нумерологија

Дипломатскиот советник на Владата за економска, социјална и културна соработка со државите на Бенелукс, Александар Ружин, пред само пет години длабоко бил навлезен...

Твитови 28.05.19 | 14:43

Советникот Ружин вработува „медени другарици“ во амбасадата во Белград

Совеникот за Бенелукс кој продава бандажи за гуми врботува во македонската амбасада во Белград. Па на ваков советник интернационале, младино спавајте мирно. pic.twitter.com/n3hwsmwtGi —...

Македонија 28.05.19 | 08:37

Александар Ружин и Венко Андоновски советници на премиерот Заев

Премиерот Зоран Заев во моментов има вкупно 63 советници, од кои 39 лица се ангажирани како надворешни соработници, пишува ИРЛ. Претседателот на владата има постојано...

Македонија 22.02.19 | 10:56

10 000 евра му натежнале на раката на Александар Ружин

Часовник вреден 10 000 евра во својот имотен лист пријавил Александар Ружин, кој е член на надзорниот одбор на Јавното петпријатие за државни патишта. Синот на Нано Ружин,...