Ознака: Александар Николски
Македонија 04.04.21 | 14:09

Цела влада слика со наркобосови, седат на маса, ручаат, вечераат

Цела Влада ја имаме, го имаме братот на премиерот, најблиските соработници, министрот за внатрешни работи, претседателот на државата, сликани сите со наркобосови, истакна...

Македонија 01.12.20 | 14:17

Николоски: Денес оставка, за да се спречи Зоран Заев да продава се што е македонско!

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николски на денешното обраќање пред граѓаните собрани пред Владата рече дека мора да се стави крај на распродажбата на се...

Македонија 13.11.20 | 21:44

Николоски до Јовевски: Дали е испитана поврзаноста на 29 струмички компании со пропаѓањето на Еуростандард банка?

Aлександар Николоски, пратеник и потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ на денешната собраниска комисија за надзорна расправа за пропаѓањето на Еуростандард банка, го праша...

Македонија 02.11.20 | 11:54

Заев ја врати Македонија во најлошите години од транзицијата

Заев ја врати Македонија во најлошите години од транзицијата КОВИД-19 силно ја погоди Македонија, преку мерките како ограничување на движење, нарушени синџири на снабдување...

Македонија 06.09.20 | 20:15

Николоски: Заев и Ахмети да одговорат како е возможно да овозможат мулти милионски бизнис на контроверзна личност

Како е возможно да се овозможат вакви мулти милионски бизниси на контроверзни личности кој е познат во Србија, Црна Гора и во Босна како поддржувач на радикални елементи...

Економија 10.07.20 | 12:57

Николоски: Доаѓаат подобри времиња за македонското земјоделство

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата на коалицијата предводена од оваа партија во ИЕ 4, Александар Николоски најави подобри времиња за македонското земјоделство. Како...

Македонија 07.07.20 | 23:44

Николоски: Задаваме сериозен удар на зелената мафија, преку формирање на мали и средни претпријатија

Во однос на зелената мафија, во однос на овие откупувачи кои се 5 до 6 во државата и која што кажав стануваат милионери на грбот на земјоделците, нашето решение е следно,...

Македонија 22.06.20 | 19:26

Николоски за Дончев: На врвот на таа пирамида стои Заев

Александар Николоски објаснувајќи ги денешните снимки на поранешниот прв човек на Фондот за здравство Ден Дончев на која тој се гледа како зема пари. Тој убеден дека...

Македонија 15.06.20 | 17:08

Николоски: На 15-ти јули да излеземе масовно и да го победиме најголемиот вирус што ја зафатил Македонија

Почитувани пријатели, почитуван македонски народе, почитувани граѓани на Македонија. За еден месец од денес на 15-ти јули да излеземе масовно на гласачките места и да...

Македонија 19.02.20 | 20:43

Николоски: Изборите нема да бидат фер, но и при такви услови ВМРО-ДПМНЕ ќе победи

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во дебата со потпретседателката на СДСМ Радмила Шекенринска на телевизија Телма истакна дека изборниот процес...

Македонија 17.02.20 | 23:17

Русковска: Доколку снимките имаат тон ќе ги презентираме во дополнување на доказната постапка

Александар Николовски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ вечерва на прес конференција објави дека снимките кои денеска се презентирале на рочиштето за “Рекет” не биле...

Македонија 30.01.20 | 18:41

Александар Николоски следната недела на молитвен појадок кај Доналд Трамп

Ја имам честа следната недела да бидам поканет на молитвениот појадок кој го организира претседателот на САД, Доналд Трамп и така што во Вашингтон ќе ја имам таа ретка...

Македонија 24.01.20 | 13:57

Заев во Давос го канеа само кога требаше да го промени името

Денес завршува Светскиот Економски Форум во Давос. На форумот беа поканети бројни светски лидери, директори на корпорации, влијателни политичари, професори и многу...

Македонија 01.01.20 | 14:19

Во новата 2020 година заеднички ќе победиме и ќе ја обновуваме Македонија

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО ДПМНЕ објави видео во кое се издвоени најзначајните настани и изјави од 2019 година. Почитувани пријатели, погледнете го...