Ознака: александар наумоски
Скопје 05.12.19 | 15:09

Жителите на Волково до Заев: Ништо немате исполнето

На денешната прес конференција кај ОУ „Јоаким Крчоски“ во населбата Волково, премиерот Зоран Заев и градоначалникот на Ѓорче Петров, Александар Наумоски беа јавно...

Скопје 19.11.19 | 20:11

Оставка од Наумоски, зашто Брвеница, Желино и Могила појаки општини од Ѓорче Петров

Претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ на Ѓорче Петров Бојан Стојаноски реагира на мизерната реализација на капитални трошоци за општина Ѓорче Петров во период 1 јануари...

Скопје 06.11.19 | 09:37

Жестоко во Општина Ѓорче: Кафана мајстору, нудевте алпски воздух, ама до провизиите ви било

Што е многу, многу е! Кафана мајстору, претера! Не дојде на седница на совет, а ребаланс на буџет се носеше! Сакавме да поразговараме за загадувањево, бидејќи први сме...

Скопје 25.09.19 | 15:20

Бидете поздравени: Градоначалникот Наумовски во конфликт со жителите

Учениците од основното училиште „Димитар Поп Георгиев Беровски“ во населбата Хром, општина Ѓорче Петров, учат во крaјно нeзавидни услови, нaпикaни по 25 ученици во 20 м2,...

Скопје 17.04.19 | 13:19

Не сакаме згради, сакаме парк!

Доста е од профитабилна урбанизација на сметка на паркови и зелени површини, порачуваат граѓаните од Ѓорче Петров. -Близу местото каде што се планирани две станбени...

Скопје 15.04.19 | 19:45

Градоначалникот на Ѓорче признал дека има имот на местото каде треба да се гради зграда

Почитувани граѓани на Ѓорче Петров, како советник во општина Ѓ. Петров од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, должна сум да ве информирам дека на денешната седница на советот, градоначалникот...

Скопје 15.04.19 | 18:53

Градоначалникот на Ѓорче го уништува паркот, веќе издал маркица за зграда (документи)

Градоначалникот на општина Ѓорче Петров, Александар Наумовски во својата предизборна кампања постојано потенцираше дека најважен дел од неговата програма е здравата...

Македонија 09.04.19 | 15:28

Градоначалникот ороводец: Оро се виеше на трибината на Пендаровски во Ѓорче Петров

Градоначалникот на Ѓорче Петров, Александар Наумовски, се развеселил за време на вчерашната трибина во општината, во рамки на кампањата на претседателскиот кандидат...

Скопје 19.02.19 | 18:19

Братучедот на градоначалникот вработен во Централен регистар, Наумоски вели не се виделе, па не знаел

Мирослав Наумоски, прв братучед на градоначалникот на Ѓорче Петров, Александар Наумоски, пред 2 месеци бил вработен во Централен регистар на определено време, дознава...

Скопје 25.01.19 | 12:59

Купив „БМВ“, нема со магариња да патуваме

Нормално да си купам нов автомобил, нема со магариња да патуваме, вели во изјава за „Макфакс“ Александар Наумоски, градначалникот на Ѓорче Петров. Автомобилот е произведен...

Скопје 24.01.19 | 22:21

Прво си ја покачи платата, ја прослави Северна, па си зеде БМВ

Градоначалникот на општина Ѓорче Петров, Александар Наумоски по само година и половина раководење со општината и плата од 1.000 евра, успеа да се поднови со „БМВ Х5“, пишува...

Македонија 18.01.19 | 15:29

Наумоски си ја зголеми платата, а за ветените базен и градинка Ѓорче Петров нема пари

Градоначалникот на општина Ѓорче Петров, Александар Наумоски, годинава ќе зема повисока плата, а планирани се и нови вработувања во општината во време кога владејачките...

Скопје 14.12.18 | 16:00

Градоначалникот на Ѓорче Петров ќе плати 13 илјади евра за верски календари и роковници

За роковници со тврда корица, вештачка кожа и ластик, ѕидни календари со логото на општината, но и со верски обележја, општината Ѓорче Петров ќе потроши 800.000 денари. Оваа...